Augstākie garīdznieki Vatikānā spriež par seksuālajiem noziegumiem katoļu baznīcā

FOTO: AP/Scanpix

Pāvests Francisks ceturtdien atklājis bīskapu un augstāko garīdznieku samitu, kurā tiks diskutēts par seksuālās vardarbības novēršanu katoļu baznīcā. Pāvests brīdināja, ka ticīgie pieprasa ko vairāk par šo noziegumu nosodījumu, un norādīja, ka gaida konkrētu rīcību un reakciju uz šiem skandāliem.

Samits norisināsies no 21.februāra līdz 24.februārim, piedaloties 190 bīskapu konferenču līderiem un reliģisko ordeņu vadītājiem.

Francisks atklāja samitu, norādot garīdzniekiem, ka viņu visu atbildība ir efektīvi reaģēt uz priesteru pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem pret bērniem un jauniešiem.

GALERIJA: Augstākie garīdznieki Vatikānā spriež par seksuālajiem noziegumiem katoļu baznīcā

Pāvests aicināja vadošos garīdzniekus ieklausīties jauniešos, kuri vēlas taisnīgumu, un "pārveidot šo ļaunumu par iespēju sapratnei un šķīstīšanai."

"Dieva svētie ļaudis skatās un vēlas ne tikai vienkāršu un acīmredzamu nosodījumu, bet efektīvus un konkrētus pasākumus," paziņoja Francisks.

2

Vairāk nekā 30 gadus pēc seksuālās uzmākšanās skandālu izcelšanās Īrijā un Austrālijā un 20 gadus pēc skandāla ASV, bīskapi un vadošie garīdznieki daudzviet Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā vai nu noliedz, ka seksuālā vardarbība un uzmākšanās ir problēma garīdznieku vidū, vai arī cenšas mazināt šīs problēmas apmērus.

Francisks sasauca šo samitu pēc Čīles pedofilijas skandālu aktualizēšanās pagājušajā gadā. Apjaušot, ka viņš ir kļūdījies, Francisks solījis uzņemt jaunu kursu šīs problēmas risināšanā un vēlas tajā iesaistīt visu baznīcas vadību.

Samitā paredzēts diskutēt par cīņu pret seksuālajiem noziegumiem baznīcā, rūpēm par upuriem un šo noziegumu izmeklēšanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO