Martins Dukurs

FOTO: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas skeletonists Martins Dukurs aizvadīto sezonu raksturo kā smagu un sarežģītu, taču ir gandarīts, ka svarīgākajās sacensībās izdevies uzrādīt augstus rezultātus.

Martins Dukurs pagājušajā nedēļā jau sesto reizi karjerā triumfēja pasaules čempionātā, kamēr viņa brālis Tomass palika piektais, lai gan pēc trim braucieniem bija bronzas pozīcijās.

M.Dukurs pasaules čempionātā uzvarēja visos četros braucienos, labodams arī trases un starta rekordus.

Savu panākumu skeletonists komentēja, neslēpjot prieku un gandarījumu par paveikto: "Protams, par pasaules čempionāta rezultātu esmu priecīgs - tika sasniegts augstākais iespējamais rezultāts. Ir milzīgs gandarījums par paveikto, ne tikai rezultāta izteiksmē. Ieskrējiens un tehnika bija līmenī, tāpēc arī viss izdevās."

Viņš atzina, ka, neskatoties uz savu triumfu, palicis rūgtums par brāļa rezultātu: "Tomasam bija ne tikai vēlme, bet arī iespēja sasniegt augstāku rezultātu. Tomēr tāds ir sports, ir jāsamierinās arī ar šādām sacensībām."

T.Dukurs pēc trim braucieniem bija trešais, bet pēdējā uzrādīja sesto laiku, kā dēļ atkāpās uz piekto vietu.

Kaut arī sezonu M.Dukurs vērtē kā sarežģītu, svarīgākajās sacensībās rezultāti ir bijuši labi: "Sezona kopumā bija gara un grūta. Tika piedzīvoti gan kāpumi, gan kritumi. Tomēr sezonas svarīgākās sacensības tika aizvadītas labi, plānotie akcenti tika salikti pareizi. Ir prieks par to, ka darbs ir bijis plānveidīgs."

Martins Dukurs

FOTO: Viesturs Lācis / IBSF

Titulētais latvietis nu jau aizvadītajā sezonā desmito reizi pēc kārtas uzvarēja arī Eiropas čempionātā.

M.Dukurs ir apņēmies startēt arī 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš neslēpj, ka konkurence būs sīva, jo divi gadi ir ilgs laika posms, lai trenētos un censtos uzlabot rezultātus.

"Ķīnas komanda ir konkurētspējīgs pretinieks, viņi strādā cītīgi. Tiesa, dienvidkorejietis Sunbins Juns skeletonā ienāca spēcīgāks, taču līdz Olimpiādei ir trīs gadi, kuru laikā ļoti daudz var izdarīt un pamatīgi uzlabot rezultātus."

3

Savukārt Pasaules kausa ieskaitē M.Dukurs aizvadītajā sezonā ierindojās trešajā vietā, kamēr Tomass bija septītais.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO