FOTO: Reuters/ScanPix

Turcija ceturtdien pavēstīja, ka saistībā ar saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavību Interpols izdevis "sarkanos paziņojumus" par 20 cilvēkiem, informējot dalībvalstis, ka viņi vienā valstī izsludināti meklēšanā aizdomās par nozieguma pastrādāšanu.

ASV laikraksta "The Washington Post" autors un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi tika nogalināts 2.oktobrī Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā.

Turcijas varasiestādes 15.novembrī pieprasījušas "sarkano paziņojumu" izdošanu par 18 aizdomās turamajiem, bet 21.decembrī - par vēl diviem, pavēstīja Tieslietu ministrija.

Interpols "sarkanos paziņojumus" izdevis 1.martā, ministrija pavēstīja tviterī, plašākas detaļas par aizdomās turamajiem neatklājot.

Turcija iepriekš norādījusi, ka Hašogi nogalināšanā piedalījusies 15 saūdarābu slepkavu komanda. Žurnālists nožņaugts, bet viņa mirstīgās atliekas joprojām nav atrastas.

Saūda Arābijā tiek tiesāti 11 cilvēki, kas ir apsūdzēti par līdzdalību slepkavībā. Ģenerālprokurors pieciem no viņiem pieprasījis nāvessodu.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Hašogi pagājušā gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

ASV prezidents Donalds Tramps ir izteicies, ka viņam esot vienalga, vai kroņprincis Mohammeds ir atbildīgs par slepkavību, jo Saūda Arābija pērk ieročus no ASV un ieņem stingru nostāju pret Irānu.

ANO īpašā ziņotāja Agnese Kalamāra, kas izmeklē Hašogi slepkavību, februārī apliecināja, ka slepkavību plānojušas un pastrādājušas Saūda Arābijas amatpersonas.

"Kā secināms no liecībām, kas iegūtas manas misijas gaitā Turcijā, ir ticami, ka Hašogi bija upuris brutālā un ar iepriekšēju nodomu veiktā slepkavībā, kuru plānoja un pastrādāja Saūda Arābijas valsts amatpersonas," februārī Turcijā sacīja Kalamāra.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO