Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Vairāki simti cilvēku, tostarp valsts amatpersonas, pirmdienas pusdienlaikā pulcējās Komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājienā cauri Vecrīgai.

Gājiens sākās pie Okupācijas muzeja un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšana. Kā novēroja aģentūra LETA, gājiens pulcē lielākoties gados vecākus cilvēkus. Gājienā piedalās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un vairāki citi Saeimas deputāti.

Vairāki gājiena dalībnieki rokās tur Latvijas, Lietuvas, Igaunijas karogus.

Kopumā gājiens norisinās mierīgā gaisotnē, un tā dalībnieki lēnām virzās uz Brīvības pieminekli, kur notiks goda sardzes maiņa.

Galerija: Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa

Ar vairākiem koncertiem un piemiņas pasākumiem gan Rīgā, gan reģionos šodien tiek pieminētas 1949.gada 25.marta deportācijas un Komunistiskā genocīda upuri.

Pie Brīvības pieminekļa pirmdien paredzēts atceres pasākums, svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija. Pasākumā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pirmdienas rītā galvaspilsētā piemiņas pasākums notika arī pie Šķirotavas stacijas. Arī tur amatpersonas un iedzīvotāji nolika ziedus, pieminot 1949.gada 25.marta traģiskos notikumus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO