Pirmdien, 15. aprīlī pie skatītājiem visā pasaulē nonāk skatītāju un kritiķu augsti novērtētā HBO seriāla "Troņu spēle" (Game of Thrones) pēdējās - astotās - sezonas pirmā sērija. Astoņi gadi arī pagājuši no spēļu pašas pirmās sērijas pirmizrādes, un, atskatoties uz tiem, piedāvājam interesantu faktu par seriālu apkopojumu. 

Seriāls pirmizrādi piedzīvoja 2011. gada 17. aprīlī, tas oficiāli tiek demonstrēts 207 valstīs, tostarp Latvijā. Latvijā seriālu iespējams vērot no 15. aprīļa LMT mājas viedtelevīzijā.

Seriāls "Troņu spēle" ir filmēts desmit valstīs – Īrijā, Marokā, Maltā, Spānijā, Horvātijā, Islandē, Amerikas Savienotajās valstīs, Kanādā un Skotijā. Visvairāk filmēšanas vietu – 50 -, bijis Īrijā, no kurām 49 – Ziemeļīrijā.

Belfāstā filmēšanu koordinēja Titanic Studios, Ziemeļīrijā arī uzņemtas ainas, kas norisinās Ziemeļmalā (Winterfell), Melnajā pilī (Castle Black), vairākās lokācijās Ligzdā (Eyrie), tostarp Padebešu kazemātos (Sky Cells) un Lielajā zālē, Melnā un baltā namā (House of Black and White), Lielajā Beilora septā (Great Sept of Baelor), Mīrīnas Lielās piramīdas troņa zālē (Great Pyramid of Meereen Throne Room) un leģendārajā Karaļa ostas troņa zālē (King’s Landing Throne Room).

Aplūko kadrus no pēdējās sezonas.

Ziemeļīrijā uzņemtajās ainās nofilmējušies kopā 12 986 statisti, uz uzņemšanas laukuma strādāja 2000 tehnisko darbinieku.

Pilnīgi visu ainu ar statistu piedalīšanos visās lokācijas vietās visā pasaulē un visas sezonas garumā uzņemšanai patērētais laiks ir līdzvērtīgs 105 846 dienām.

Lai panāktu krāšņo seriāla noskaņu, pie seriāla strādājušas 40 vizuālo efektu kompānijas no trīspadsmit valstīm.

Pirmajās septiņās sezonās “uz zaļā ekrāna” kopā uzņemtas 13 250 ainas.

Dinerīsa Tārgārjena (Emma Klārka) / Foto: HBO/publicitātes

Pēcapstrāde katrai nākamai sezonai kļuva aizvien garāka – ja pirmajai sezonai tās bija piecpadsmit nedēļas, tad astotajai – pēdējai jau 42.

Visa seriāla filmēšanas laikā tika izmantots milzīgs daudzums dažāda materiāla rekvizītu nodrošināšanai:

- Lai pagatavotu 1300 vairogus ainu uzņemšanai Ziemeļīrijā, tika izmantoti 1700 kg gumijas un 1500 kg metāla. Tāpat filmēšanai bija nepieciešami 52 000 iepakojumi papīra sniega, 163 tonnas propāna gāzes, 3000 pirotehnikas efektu, 15141 litri mākslīgo asiņu, 20 907 sveču, 40 km virves.

- Lai nodrošinātu visus seriāla personāžus ar tērpiem, astoņu gadu laikā iztērēti 80 kilometri auduma un 12 137 parūkas. Pūķu pavēlnieces Denerīsas parūku krāsa un stils tika veidots divus mēnešus, izmēģinot septiņus prototipus.

- Astoņu sezonu laikā izdoti 19 722 ceļošanas dokumenti un rezervēti 68 143 numuri viesnīcās.

- Seriāla galvenā fotogrāfe Helēna Stilla astoņu sezonu laikā uzņēmusi vairāk nekā 1,4 miljonu kadru.

Pirmās septiņas sezonas kopā guvušas prestižās Emmy balvas 132 nominācijas un 47 apbalvojumus; septiņas Golden Globe nominācijas un vienu balvu; 18 SAG Award nominācijas un septiņas balvas; 17 Critic’s Choice Award nominācijas un vienu apbalvojumu, kā arī septiņpadsmit AFI balvas.

Video: Seriāla 8. sezonas reklāmas rullītis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams