Kamēr nav veikta Deglava tilta tehniskā stāvokļa ekspertīze, tā ekspluatācija ir jāpārtrauc, tomēr šāda lēmuma pieņemšana ir Rīgas pašvaldības kompetencē, aģentūru LETA informēja Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB).

Tilta būvniecības darbi tika apturēti pēc tam, kad BVKB, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. Tā kā bojājumu novēršana pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta ietvaros nav paredzēta, BVKB neguva pierādījumus konstrukcijas drošumam un pieņēma lēmumu apturēt būvdarbus.

Rīgas pilsētas būvvalde ir uzdevusi Rīgas domes Satiksmes departamentam līdz šā gada 10. maijam nodrošināt tilta ekspertīzi tā tehniskā stāvokļa noteikšanai.

"Līdz brīdim, kamēr šī ekspertīze nav veikta un netiek gūts pārliecinošs apstiprinājums tilta konstrukcijas drošumam, iespējamu nelaimes gadījumu novēršanas labad tilta ekspluatācija ir jāpārtrauc,"

uzsvēra BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Foto: Īriss Sviklis/LETA

Ar prasību pamatot Deglava ielas satiksmes pārvada ekspluatācijas pieļaujamību Rīgas domē vērsies arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), akcentējot, ka drošai būvniecībai ir jābūt prioritātei.

LETA jau ziņoja, ka veicot Deglava tilta balstu remontdarbus, pagājušajā nedēļā tika atklāti iepriekš neparedzēti defekti, tāpēc būvdarbus nācies apturēt.

Drošības nolūkos no 10.aprīļa kravas transportlīdzekļiem, kas brauc pāri tiltam, ir noteikts masas ierobežojums - 30 tonnas.

Foto: Īriss Sviklis/LETA

Sabiedriskā transporta un privātā transporta kustība gan netiek ietekmēta.

Deglava satiksmes pārvada ekspertīze ilgs līdz maija sākumam. Tilta bojātie balsti tika konstatēti tikai pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas.

Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams