Ugunsgrēka postījumi Parīzes Dievmātes katedrālē

FOTO: AFP

Vairums francūžu vēlas Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu tieši tādā pašā izskatā kā pirms postošā ugunsgrēka, liecina otrdien publicēti sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

54% aptaujāto sacīja, ka vēlas katedrāles identisku rekonstrukciju, liecina aptauja, kuru pēc mediju "CNews" un Le "HuffPost" pasūtījuma veicis tīmekļa pētījumu centrs "YouGov".

Tikai 25% respondentu bija par "arhitektonisku paziņojumu", kas mainītu katedrāles izskatu, bet 21% nebija sava viedokļa.

Francijas prezidents Emanuels Makrons izsludinājis starptautisku konkursu, kā rezultātā varētu tikt nomainīta ugunsgrēkā iznīcinātā smaile.

Makrons vēlas, lai katedrāles atjaunošanas darbi tiktu pabeigti piecu gadu laikā, taču vairāki eksperti šādu grafiku nodēvējuši par pārāk ambiciozu.

Katedrālē 15.aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarīja plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevās izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles 93 metrus augstā smaile.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO