FOTO: AFP/SCANPIX

Francijas policija pēdējās divās dienās ir aizturējusi sešus aizdomās turētos, izmeklējot Strasbūrā pie Ziemassvētku tirdziņa sarīkoto teroraktu, kurā 11.decembrī tika nogalināti pieci cilvēki, trešdien pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Pēdējais aizdomās turētais ir 32 gadus vecs vīrietis, kurš tika aizturēts nopratināšanai pēc pretterorisma tiesnešu pieprasījuma Parīzē. Pirms tam otrdien tika aizturēti trīs vīrieši un divas sievietes no vienas un tās pašas ģimenes.

Visi seši aizdomās turētie vēl tika nopratināti trešdienas vakarā, sacīja ziņu avots.

Marokāņu izcelsmes Francijas pilsonis Šerifs Šekats 11.decembra vakarā pie Ziemassvētku tirdziņa Strasbūrā nošāva piecus cilvēkus un vēl 11 ievainoja.

Apšaudē ar policiju viņš tika ievainots, tomēr viņam no likumsargiem todien izdevās izvairīties. Pēc divām dienām 29 gadus vecais Šekats Strasbūrā uzbruka policistiem un tika nogalināts atbildes ugunī.

Šonedēļ veiktās aizturēšanas ir daļa no izmeklēšanas par Šekata ieročiem.

Džihādistu grupējums "Islāma valsts" apgalvoja, ka Šekats bijis viens no tā "cīnītājiem", bet Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanē šo apgalvojumu noraidīja.

Ziņu avoti tiesu aprindās sacīja, ka Šekats bija solījis uzticību "Islāma valstij" videoierakstā, kas tika atrasts USB zibatmiņā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO