ASV otrdien paziņoja, ka tur Sīrijas valdības spēkus aizdomās par jauna ķīmiskā uzbrukuma sarīkošanu, un draudēja ar atmaksu par to.

ASV Valsts departaments pavēstīja, ka izvērtē norādes uz to, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms svētdien lietojis ķīmiskos ieročus savā ofensīvā Idlibas provincē – nozīmīgākajā Sīrijā atlikušajā džihādistu nemiernieku bastionā.

"Mēs vēl vācam informāciju par šo incidentu, bet atkārtojam mūsu brīdinājumu – ja Asada režīms lieto ķīmiskos ieročus, Savienotās Valstis un mūsu sabiedrotie ātri un pienācīgi atbildēs," paziņoja Valsts departamenta preses sekretāre Morgana Ortagusa.

Viņa arī nosodīja Sīrijas sabiedroto Krieviju par "dezinformācijas kampaņu", ar kuru Krievija mēģina vainot citas karojošās puses ķīmiskos uzbrukumos.

"Asada režīma vaina šausmīgajos uzbrukumos ar ķīmiskajiem ieročiem ir nenoliedzama," sacīja Ortagusa.

Krievijas armija ir paziņojusi, ka ar "Al Qaeda" saistīti kaujinieki Sīrijas ziemeļrietumos otrdien sākuši uzbrukumu Sīrijas valdības spēkiem. Krievijas armijas Izlīguma centra Sīrijā vadītājs ģenerālmajors Viktors Kupčišins sacīja, ka Sīrijas spēku sagūstīti kaujinieki runājuši par plānu sarīkot viltus ķīmiskos uzbrukumus Sarakibas un Džardžanazas pilsētās un vainot tajos valdības spēkus. Viņš arī apgalvoja, ka kaujinieki ir izveidojuši īpašu "Ķīmisko spārnu" toksisku kaujas vielu ražošanai un uzkrāšanai.

Krievija un nemiernieku sabiedrotā Turcija septembrī panāca vienošanos, kas nomināli aizsargā Idlibas provinci sakarā ar bažām par apmēram triju miljonu cilvēku drošību.

Sīrijas nemiernieku grupējums – bijusī teroristu tīkla "Al Qaeda" filiāle "Hayat Tahrir al-Sham" – ir ieņēmis lielu daļu Idlibas provinces un apkārtējos rajonus. Pret šo grupējumu ir uzsākta Sīrijas režīma ofensīva, kurā piedalās Sīrijas un Krievijas kara lidmašīnas.

Ortagusa sacīja, ka šī ofensīva ir "sagrāvusi zināmas veselības iestādes, skolas, dzīvesvietas un iekšēji pārvietoto personu nometnes".

"Režīma uzbrukumiem kopienām Sīrijas ziemeļrietumos ir jābeidzas," teica Valsts departamenta preses sekretāre.

"Savienotās Valstis atkārto savu brīdinājumu, kuru prezidents [Donalds] Tramps pirmoreiz izteica 2018.gada septembrī, ka uzbrukums Idlibas deeskalācijas zonai būtu pārdroša eskalācija, kas draud destabilizēt reģionu," viņa sacīja.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams