Tikšanās telpā “MeetingPoint” norisinājās modes dizaineres Kristīnes Plaudes pērn izveidotā Latvijas apģērbu zīmola “Plaude Apparel” meistarklase “Denim Transformation”. Katram tās dalībniekam bija iespēja savam iemīļotajam džinsu apģērbam dot otro iespēju - piedzīvot krasas pārvērtības, realizējot pārgalvīgas idejas.

Džinss kā materiāls un apģērbs jau izsenis bijis pateicīgs un plaši izmantots popkultūrā, īpaši jauniešu vidū. 20. gadsimta vidū to īpaši plaši sāka valkāt pirmās rokzvaigznes un sabiedrībā pazīstamas personas - tad dēvēti par sistēmas dumpiniekiem. Džinss kļuva ne tikai par ērtu apģērbu, bet arī atspoguļoja dzīvesstilu, pārliecību un piederību kādai sabiedrības grupai. Audums savienoja veselu subkultūru. Ar džinsu joprojām plaši strādā un eksperimentē daudzi augstās modes zīmoli. Jau gadu desmitiem tas neiziet no modes un šķiet pat paradoksāls - jo vairāk tas ir novalkāts, jo lielāku vērtību iegūst. Šajā kontekstā kopā ar pārējiem dalībniekiem džinsu pārveidošanas meistarklasē aktīvi darbojās arī dziedātāja un fitnesa trenere Solla, Operetes teātra vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska un šovmenis Edgars Toretto, lai dizaineres uzraudzībā paši radītu atbilstošu tērpu kādam īpašam notikumam un sava tēla akcentēšanai. Katram no viņiem ir savas stāsts, ko teikt, un apģērbs šajā ziņā ir labs veids, kā to darīt.

Foto: Publicitātes foto

Dizaineri Kristīni Plaudi pamudināja radīt apģērbu zīmolu tieši aizraušanās ar džinsa apģērbu, kā arī materiāla specifisko īpašību dēļ. Kaut arī zīmols “Plaude Apparel” ir radies tikai pagājušajā gadā, tam jau ir liels piekritēju pulks un tas tiek atzinīgi novērtēts. “Plaude Apparel“ ir valkājams, ērts apģērbs katrai dienai, kas izceļ figūras sievišķīgās aprises un noslēpj nepilnības. Apģērbi tiek veidoti no maksimāli ērtiem un viegli kopjamiem audumiem. Kas arī mūsdienu sabiedrībā nav mazsvarīgi - apģērbu cenas ir ļoti pieejamas. Zīmola apģērbs kalpo vairākas sezonas un neiziet no modes, kas atbalsta ilgtspējīgas modes filozofiju. Tērpus, kuru autore pati dizainere, Rīgā darina pieredzējusi modelētāju un šuvēju komanda.

Foto: Publicitātes foto

Izvēlētie silueti it kā ir ļoti vienkārši, taču katrs ar kādu savu raksturīgu iezīmi. Uz katra auguma tas iegūst citu raksturu, izceļot konkrētās valkātājas personīgo stilu. Domājot par garderobes ilgtspēju un aktīvo dienas ritmu, tērpi ir kombinējami savā starpā, piemērojoties dažādām ikdienas situācijām. Zīmola apģērbus raksturo tīras piegriezuma līnijas, komforts un mūsdienīgs siluets ar atsevišķām interesantām detaļām. Īpaši tuvs dizainerei ir džinsa audums, tādēļ daudzi modeļi zīmola kolekcijās ir tieši no džinsa.

Foto: Publicitātes foto

“Džinss ir unikāls audums. Tas ir ilgtspējīgs, jo valkājot mainās un iegūst arvien jaunas nianses, kā arī džinss ir vienmēr aktuāls un mūsu laikapstākļiem piemērojams katrā sezonā," atzīst Kristīne Plaude.

Foto: Publicitātes foto

Zīmola mērķis ir samazināt nevajadzīgu apģērbu pārprodukciju un iegādi, radot minimālu un funkcionālu garderobi sievietei. Tieši šis aspekts pamudināja uz ideju par džinsa apģērba transformēšanas meistarklasi, dodot tam otro iespēju pārtapt jaunā apģērba gabalā. Meistarklasē tiks dota vaļa fantāzijai, tiks kombinēti vairāki apģērba gabali savā starpā, griezti, veidotas aplikācijas un krāsu uzdrukas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams