ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paudis cerību, ka Japānas armija pastiprinās Savienoto Valstu bruņotos spēkus Āzijā un citviet.

Tramps ar šādiem izteikumiem nācis klajā pēc vizītes uz Japānas lielākā karakuģa "Kaga".

Helikopteru bāzes kuģi drīzumā paredzēts modernizēt, lai tas varētu uzņemt vertikālās pacelšanās iznīcinātājus "F-35B".

Pērn tas devās misijā uz Indiju, šķērsojot arī Dienvidķīnas jūru, uz kuras lielu daļu teritoriālās pretenzijas pieteikusi Ķīna.

"Ar šo īpašo jauno aprīkojumu "Kaga" palīdzēs mūsu valstu cīņā pret dažādajiem apdraudējumiem reģionā un ārpus tā," Tramps teica uzrunā no kuģa klāja.

Sagaidāms, ka "Kaga" un tā māsas kuģa "Izumo" pielāgojumi palīdzēs Japānā dislocētajiem ASV spēkiem, nodrošinot amerikāņu jūras kājnieku iznīcinātājus "F-35B" ar papildus degvielas uzpildīšanas platformu.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe, kurš kopā ar Trampu apmeklēja "Kaga", kopš stāšanās amatā 2012.gada decembrī ir palielinājis valsts aizsardzības izdevumus un, atvieglojot pacifistiskās konstitūcijas noteiktos ierobežojumus armijas darbībai ārvalstīs.

Abe arī vēlas panākt grozījumus pēc Otrā pasaules kara pieņemtajā pamatlikumā, lai tiktu atzīta Japānas armijas pastāvēšana.

"Kaga" un "Izumo" ir lielākie lidmašīnu bāzes kuģi, kādi Japānai bijuši kopš sakāves karā, bet Japānas Pašaizsardzības spēki tos līdz šim izmantojuši kā eskadras mīnu kuģus, jo valsts pamatlikums aizliedz ieročus, ko var izmantot uzbrukumam citai valstij.

Tramps otrdien noslēdz savu četru dienu vizīti Japānā, kuras mērķis bija stiprināt abu valstu sadarbību, taču to aizēnoja nesaskaņas par ASV nelabvēlīgo savstarpējās tirdzniecības.

Pirmdien Tramps preses konferencē paziņoja, ka ASV atbalsta Japānas centienus uzlabot savas aizsardzības spējas, un mudināja Japānu iepirkt militāro aprīkojumu ASV.

Japāna pērn atklāja plānus iegādāties vēl 45 "F-35" iznīcinātājus, tostarp dažus "F-35B", darījuma summai sasniedzot četrus miljardus ASV dolāru (3,6 miljardus eiro). 42 lidmašīnas jau esot pasūtītas.

Kopumā Japāna vēlas apmēram 150 šāda tipa iznīcinātājus saviem bruņotajiem spēkiem, cenšoties neatpalikt no Ķīnas militāro tehnoloģiju attīstības.

"Šis iepirkums nodrošinās, ka Japānas "F-35" flote ir lielākā mūsu sabiedroto starpā," Tramps norādīja, uzturoties uz "Kaga" klāja Jokosukas jūras spēku bāzē netālu no Tokijas.

Bāze ir Japānas flotes mājvieta, kā arī bāzes osta ASV 7.flotei.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams