​Ceturtdien negaisa laikā Rīgā cilvēkam uzkritis koks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pirms dienesta ierašanās cilvēks saviem spēkiem izkļuva no koka apakšas, un glābēji nogādāja viņu līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnai.

Visticamāk, tieši no zibens vakar izcēlās arī četri ugunsgrēki. Talsu novadā dega pirts 70 kvadrātmetru platībā, Grobiņas novadā - koks desmit kvadrātmetru platībā, Babītes novadā - dzīvojamās mājas jumts piecu kvadrātmetru platībā, bet Siguldas novadā - koks četru kvadrātmetru platībā.

Kopumā saistībā ar negaisu un lielo vēju ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī saņēma vairāk nekā 50 izsaukumu. Lielākoties visi izsaukumi bija par to ka viens vai vairāki koki nolūzuši uz ceļa braucamās daļas, bet bija arī gadījumi, kad koki nolūzuši uz automašīnām vai dzīvojamo māju jumtiem.

Vairāk nekā 20 izsaukumi tika saņemti Rīgā un Pierīgā, 19 - Zemgalē.

Ja pērkona negaiss vai spēcīgais vējš rada postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, atgādina VUGD.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams