Mārtiņš Zībarts

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas sieviešu basketbola izlasei Eiropas čempionāta astotdaļfinālā jādemonstrē tas cīņasspars, kas apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē, pēc mača pauda valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 56:59 (17:17, 8:18, 10:14, 21:10) piekāpās titula aizstāvētājai Spānijai.

"Aizsardzībā spējām apturēt viņas. Īpaši pēdējā ceturtdaļā nospēlējām ar mūsu labāko potenciālu," par Latvijas izlases sniegumu teica Zībarts. "Tāpēc pēdējās ceturtdaļas emocijas mums ir jāņem līdzi arī uz nākamo spēli."

"Esmu lepns par komandas garu un cīņassparu. Meitenes cīnījās līdz galam un parādīja, kā ir jāspēlē komandas basketbols," uzslavas savām padotajām veltīja treneris.

Latvijas un Spānijas izlases aizvadīja arī savstarpēju pārbaudes maču sagatavošanās ciklā, kad spānietes bija pārākas ar 77:51. Svētdien Latvijas izlase spēlēja ar īsāku sastāvu, nekā pārbaudes mačā.

"Spēle ar šo sastāvu parāda progresu, kuru esam panākuši šajā mēnesī, kad gatavojāmies Eiropas čempionātam," teica Zībarts. "Protams, pieļāvām daudz kļūdu uzbrukumā, bet es uzskatu, ka arī tiesneši mums vairākas reizes nosvilpa nepamatotas piezīmes, kas dažos uzbrukumos mūs aplaupīja."

Tomēr Zībarts neslēpa, ka viena no galvenajām lietā, pie kuras strādā Latvijas izlase ir bumbas kustība. "Cenšamies spēlēt komandas basketbolu - kustinām bumbas, lai meklētu pretinieku kļūdas. Ja oponenti ir vājāki posta spēlē - spiežam uz to, ja viņi ir sliktāki zem groziem, spēlējam tur," valstsvienības spēles plānu izklāstīja speciālists.

Zībarts arī neuzskatīja, ka pēdējā ceturtdaļā saņemtā tehniskā piezīme būtu patraucējusi komandai turpmākajās minūtes. "Nedomāju, ka tā ietekmēja atspēlēšanos. Nedaudz centos lauzt spēli, lai tiesneši tiesātu objektīvāk," piebilda Latvijas izlases stūrmanis. "Pēdējā ceturtdaļā uzķērām vilni, veicām atspēlēšanos un visa arēna bija adrenalīna pilna. Nākamajā spēlē mums noteikti ir vajadzīgas šādas emocijas."

Latvijas basketbolistes pirmdien astotdaļfinālā, visticamāk, tiksies ar Zviedriju, ja vien zviedrietes neizcīnīs sensacionālu uzvaru pār Franciju.

"Skatīsimies šo maču arēnā. Skaidrs, ka Zviedrijai ir vairākas labas spēlētājas, tomēr spēle vēl nav noslēgusies, tāpēc varbūt mums būs jāspēkojas ar Franciju," par pirmdienas iespējamajiem pretiniekiem teica Zībarts.

Trenera teiktajam piekrita arī Latvijas izlases kapteine Aija Brumeramane.

"Esmu lepna par komandu, šodiena parādījām labu aizsardzības spēli. Nedaudz par vēlu pamodāmies un pieļāvām par daudz kļūdas uzbrukumos," par spēles epizodēm stāstīja spēlētāja.

"Aizvadījām labu spēli un domāju, ka šodienas emocijas mums dos enerģiju nākamajai spēlei. Tāpat arī sestais spēlētājs šodien bija lielisks un cerēsim, ka šāds atbalsts būs arī rītdienas mačā," teica Brumermane.

A grupas kopvērtējumā ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja Spānija, tālāk ar diviem panākumiem bija Lielbritānija, vienu uzvaru guva Latvija, britu basketbolistēm ieņemot otro vietu, bet latvietēm - trešo. Tikmēr ceturtā ar trim zaudējumiem bija Ukraina.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO