Londonā durvis vēris krodziņš ar ambiciozu mērķi - kļūt par visētiskāko vietu visā pasaulē, kur apmeklētāji var paēst, padzert un atpūsties. Tajā darbā pieņem bezpajumtniekus, alu brūvē no maizes atlikumiem un interjeru iekārto ar mēbelēm, kas iepriekšējam īpašniekam jau apnikušas, vēsta aģentūra "Reuters".

Krodziņš "The Green Vic" atvērts Londonas hipsterīgajā Šordičas rajonā.

Tā dibinātājs Rendijs Rampersads atklāj - viņš vēlējies, lai vidējam krogu apmeklētājam būtu iespēja atbalstīt labdarību, neko daudz nemainot savā ikdienas dzīvē.

Viņa izveidotajā krodziņā labdarības un ilgstpējības idejas iemiesotas ikvienā aspektā. Uzņēmums dod darbu bezpajumtniekiem, ziepes iepērk no akliem ziepju vārītājiem, tualetēs pieejams tikai otrreizēji pārstrādāts papīrs. 

Foto: Reuters/ScanPix

Kroga sortimentā ir apmēram 40 dažādu sociālo uzņēmēju un labdarības organizāciju ražotie dzērieni. Piemēram, "Brewgooder" lāgeri (4,90 mārciņas) ražo bezpeļņas organizācija, kas visu nopelnīto naudu ziedo ūdens attīrīšanas projektiem Āfrikā. Savukārt "Toast Ale" (5,50 mārciņas) brūvē no svaigas maizes atlikumiem, kas citādi nonāktu atkritumos.

Piedāvājumā ir arī "Goodwill" džins. Tas tapis rūpnīcā, kas izmanto tikai zaļo enerģiju, un visi džina ražošanas blakusprodukti tiek pārstrādāti vai izmantoti kā mājlopu barība.

Ēdienkartē atrodami vegāni ēdieni - burgeri un tamlīdzīgas uzkodas. Turklāt tiek piekopta zero waste filozofija - atkritumi tiek kompostēti vai vismaz šķiroti.

Krodziņš pieņem darbā bezpajumtniekus un invalīdus. Kā norāda uzņēmums, mazaizsargāto grupu pārstāvji veido apmēram 25% no visiem tā darbiniekiem.

"The Green Vic" dibinātājs Rendijs Rampersads / Foto: Reuters/ScanPix

"Katrs nopirktais dzēriens novirza naudu citai labdarības organizācijai," aģentūrai "Reuters" norāda Rampersads. "Ziepes tualetēs, tualetes papīrs, darbinieku formastērpi - visas šīs lietas vai nu palīdz bezpajumtniekiem, vai arī atbalsta labdarību."

Patlaban krodziņš darbojas trīs mēnešu izmēģinājuma režīmā. Rampersads cer šajā laikā piesaistīt gana daudz finansējuma, lai tas varētu pārcelties uz pastāvīgām telpām.

Foto: Reuters/ScanPix

Līdz šim "The Green Vic" izdevies piesaistīt apmeklētājus, kuri vēlas izmēģināt ko jaunu. 

"Es vēl nebiju izmēģinājis ētisku krodziņu. Gribēju zināt, kāds tas būs," sacīja 49 gadus vecais Džons Remptons. "Izklausījās pēc labas vietas, kur aiziet." 

Rampersada domu gājiens ir vienkāršs - "ja gribi mainīt pasauli, uzrīko labāku ballīti nekā tie, kuri to iznīcina".

"Tieši to es cenšos izdarīt," viņš skaidro. "Mainīt kaut ko uz labo pusi un vienlaikus izklaidēties."

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams