3. augustā Dzintaru koncertzālē izskanēja krāšņs starptautiskā baleta festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā” 20 gadu jubilejas koncerts. Festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis par godu jubilejai bija sapulcinājis baleta izcilības no Montekarlo, Štutgartes, Hamburgas, Horvātijas, Krievijas un Latvijas Nacionālā baleta trupām, pārstāvot Armēniju, Brazīliju, Itāliju, Koreju, Ukrainu, Japānu, Kanādu, Krieviju un Latviju. Aplūko foto! 

Pirmo festivālu pirms divdesmit gadiem atklāja jauniņās studentes Elza Leimane un Anna Laudere. Šovasar, sveicot festivālu jubilejā, abas mākslinieces atkal dejoja Dzintaros, tikai nu jau kā vadošās solistes Rīgas un Hamburgas baleta teātros. Anna Laudere pārstāvēja Hamburgas baleta teātri un pārī ar Edvinu Revazovu izpildīja fragmentus no baleta izrādes “Anna Kareņina” Džona Noimaijera (John Neumeier) horeogrāfijā. Annas tēlu horeogrāfs veidojis īpaši A. Lauderei. Savukārt Elza Leimane festivālā piedalījās gan dejotājas, gan horeogrāfes ampluā.

FOTO: Paula Zvirbulis

Ārvalstu viesu vidū bija solistu pāris no Princeses Greisas Kellijas dibinātā Montekarlo baleta teātra (Les Ballets de Monte Carlo) – armēniete Viktorija Ananjana (Victoria Ananyan) un itālis Simone Tribuna (Simone Tribuna). Dejotāji izpildīja pas de deux no baleta izrādēm “Romeo un Džuljeta” un “Dov’è la Luna” Montekarlo baleta vadītāja Žana Kristofa Majo (Jean-Christophe Maillot) horeogrāfijā.

FOTO: Paula Zvirbulis

Štutgartes baleta teātri pārstāvēja vadošo solistu pāris, korejiete Hjojiņa Kanga (Hyo Yung Kang) un kanādietis Džeisons Reilijs (Jason Raily). Pāris dejoja Jiržīja Kiliāna (Jiří Kylián) darbu “One of a Kind” un Mauro Bigonceti (Mauro Bigonzetti) horeogrāfiju “Kazimir’s Colors”.

Pas de deux no baleta “Kopēlija” izpildīja Horvātijas baleta teātra (Hrvatsko Narodno Kazalište u Splitu) solistu pāris Ivans Boiko (Ivan Boiko, Ukraina) un Nozomi Miura (Japāna). Intriģējoša bija tikšanās ar dvīņu māsām, televīzijas šova “Tanci” zvaigznēm Anastasiju un Viktoriju Mihailecām (Anastasia and Victoria Mihailec) no Krievijas.

Jau tradicionāli festivālā piedalījās Latvijas Nacionālā baleta trupa un solisti Elza Leimane, Annija Kopštāle, Jūlija Brauere, Arturs Sokolovs, Kārlis Cīrulis un Kristaps Jaundžeikars, kuri izpildīja fragmentus no jaunākajiem sezonas iestudējumiem “Trīs Musketieri” Pola Čalmera (Paul Chalmer) horeogrāfijā un “Antonija#Silmači” Aivara Leimaņa horeogrāfijā, kā arī jaunākās pašmāju horeogrāfu miniatūras.

Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls aug un pilnveidojas jau 20 gadu, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem. Festivāla jubilejas reizē skaitītājus gaida tikšanās ar augstākās raudzes dejotājiem un jauniem talantiem, mūžīgām vērtībām un drosmīgiem meklējumiem, un, kā jau ik gadu vienmēr, lieliska atmosfēra un svētki dejas mākslai!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO