Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs

FOTO: Vadims Morozovs

Latvijas pludmales volejbolisti Toms Šmēdiņš/Haralds Regža un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs piektdien Majoros Pasaules tūres triju zvaigžņu turnīra pirmajā pamatturnīra spēlē piedzīvoja zaudējumu, samazinot savas izredzes par izslēgšanas turnīru.

Rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušie Samoilovs/Solovejs, kuri pamatturnīrā izsēti ar 22.numuru, savā pirmajā spēlē ar 1:2 (14:21, 21:16, 7:15) piekāpās amerikāņiem Viljamam Kolinskim/Mailsam Evansam, kuriem ticis 11.numurs.

Latvijas duets spēli iesāka kā otrais numurs, jo pārliecinošu sniegumu uzbrukumā demonstrēja amerikāņi, panākot 5:4, tomēr brīdi vēlāk Latvijas pāris pārņēma vadību (9:8).

Turpinājumā veiksmīgāk gan spēlēja amerikāņi, kuri precīzi noslēdza savus uzbrukumus, bet setā uzvarēja ar 21:14. Otrais sets iesākās ar Samoilova/Soloveja pārsvaru (4:3), bet turpinājumā cīņa noritēja sīvā gaisotnē, Latvijas duetam dodoties atpūtā ar nelielu pārsvaru (11:10).

Seta turpinājumā abi dueti neļāva pretiniekiem iegūt vairāk nekā divu punktu pārsvaru, un īsi pirms noslēguma rezultāts vēstīja neizšķirtu - 16:16. Nākamos trīs punktus ieguva Samoilovs/Solovejs, bet sets noslēdzās ar netveramu servi Latvijas dueta izpildījumā - 21:16.

Spēle nonāca līdz trešajam setam, kurā amerikāņi pirmajos piecos punktos demonstrēja lielisku aizsardzību, panākot vadību 4:1. Arī turpinājumā Kolinskis/Evanss dominēja gan pie tīkla, gan aizsargājoties un drīz vien nonāca dažu punktu attālumā no uzvaras (10:4).

Tālāk Samoilova neprecīzais sitiens, bet īsi pēc tam amerikāņu jaudīgais uzbrukums, Kolinskim/Evansam ļāva izcīnīt uzvaru ar rezultātu2:1 (21:14, 16:21, 15:7).

Iepriekš turnīrā Šmēdiņš/Regža, kuriem piešķirts 26.numurs, pirmajā G grupas spēlē ar rezultātu 0:2 (13:21, 17:21) piekāpās Beļģijas duetam Drīsam Kokelkorenam/Tomam van Vallem, kuri izlikti ar septīto numuru.

Ceturtdien kvalifikācijas sacensībās zaudējumu piedzīvoja visi četri Latvijas dueti, taču "laimīgo zaudētāju" izlozē veiksme smaidīja T.Šmēdiņam un Regžam.

Zīmīgi, ka Kokelkorens/van Valle pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā Jūrmalā ieņēma ceturto vietu.

Plkst 13:20 Latvijas šī brīža augstāko vietu ieņemošais duets pasaules rangā Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kuri Jūrmalā izlikti ar pirmo numuru, A grupas mačā eksaminēs jaunos igauņus Timo Anderu Lehmusu/Mertu Tammearu, kuri saņēmuši 32.numuru.

Savukārt B grupā plkst.14:10 turnīra otrie numuri Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs tiksies ar poļiem - Martinu Hinjeviču/Mihalu Koricki, kam Jūrmalā ir 31.numurs.

Visi Latvijas dueti spēles aizvadīs centrālajā jeb pirmajā laukumā.

Pirmajā laukumā plkst.12:30 dosies arī latviešu izcelsmes amerikānis Čeiss Badingers, kurš plašāk pazīstams kā bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs, un Keisijs Patersons, kuri Jūrmalas smiltīs izsēti ar sesto numuru un tiksies ar norvēģiem - Dānielu Bergerudu un Lāšu Leterholtu, kuriem ticis 27.numurs.

Pirmās spēles uzvarētāji, kas jau būs nodrošinājuši vietu izslēgšanas mačos, grupā aizvadīs savstarpējo spēli par tiesībām uzreiz iekļūt izslēgšanas maču turnīra otrajā kārtā, bet zaudētāji - par tiesībām turpināt turnīru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Uz pamatturnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas 23.augustā un uz izslēgšanas spēlēs 24. un 25.augustā biļetes ir iespējams iegādāties "Beachvolley.jurmala.lv".

Pludmales volejbolisti turnīrā cīnās par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā - uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā, kā arī tiks pie 600 punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Pasaules tūres posms Latvijā norisinās pirmoreiz.

Sākot ar 2014.gadu, Jūrmalā norisinājušās augsta ranga Eiropas mēroga sacensības, 2017.gadā uzņemot Eiropas čempionāta finālturnīru.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO