Viesuļvētrā "Dorians" Bahamu salās gājuši bojā pieci un ievainots 21 cilvēks, pirmdien paziņoja šīs Karību jūras salu valsts premjeministrs Huberts Miniss.

"Mums visapkārt ir vēsturiska traģēdija," viņš sacīja žurnālistiem, piebilstot, ka viesuļvētra nodarījusi plašus bezprecedenta postījumus un izraisījusi plūdus visā valstī.

Nopostīts liels skaits ēku,  daudzviet pārtraukta elektroapgāde, sagāzti apgaismes stabi un nolauzti koki, applūdušas ielas un paralizēta satiksme. Varasiestādes saņēmušas tūkstošiem ziņojumu no viesuļvētras dēļ nelaimē nonākušiem cilvēkiem.

"Doriana" spēks pirmdien  samazinājās no visaugstākās piektās līdz ceturtajai kategorijai. Orkāna virzība ir tikpat kā apstājusies, un tā centrs atrodas virs Lielās Bahamu salas valsts ziemeļos.

ASV Nacionālais viesuļvētru centrs prognozē, ka no otrdienas vakara līdz trešdienas vakaram "Dorians" virzīsies bīstami tuvu Floridas austrumu piekrastei, bet no trešdienas vakara līdz ceturtdienai bīstami pietuvosies Džordžijas un Dienvidkarolīnas piekrastei. Visos trīs štatos piekrastes rajonu iedzīvotājiem dots rīkojums evakuēties.

Foto: Reuters/ScanPix

Kā ziņots, "Doriana" radītā apdraudējuma dēļ ASV prezidents Donalds Tramps atcēla svētdien paredzēto vizīti Polijā, kur viņam bija paredzēts piedalīties Otrā pasaules kara sākuma 80. gadskārtas piemiņas pasākumos. Uz Poliju Trampa vietā devās viceprezidents Maiks Penss.

Trampam ir vairāki īpašumi Floridā, tostarp slavenais Maralago kūrorts Palmbīčā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams