FOTO: Reuters/ScanPix

Bahamu salās pēc viesuļvētras "Dorians" par bezvēsts pazudušiem joprojām uzskatāmi 1300 cilvēku, kas ir mazāk par iepriekš lēstajiem 2500 bezvēsts pazudušajiem, paziņojušas vietējās amatpersonas.

Bahamu salu Nacionālā ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūra (NEMA) bezvēsts pazudušo skaita samazinājumu skaidroja ar to, ka ir veikts salīdzinājums ar datiem par patversmēs esošajiem cilvēkiem.

Līdz šim vietējās varasiestādes ir apstiprinājušas 50 cilvēku nāvi saistībā ar postošo piektās kategorijas viesuļvētru.

Tomēr varasiestādes lēš, ka kopējais upuru skaits būs lielāks, un, piemēram, bijušais Bahamu salu premjerministrs Hūberts Ingrahams pieļāva, ka to skaits sasniegs pat vairākus simtus.

Policija atzīst, ka glābšanas darbi norit lēnām, jo ir daudz gruvešu, kā arī tuvāko dienu laikā reģionā tiek prognozēts spēcīgs vējš un lietus.

NEMA preses pārstāvis sacījis, ka pašlaik Lielajā Bahamā patversmēs ir 150 cilvēku, bet Jaunprovidencē - 2000.

Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs (ANO) Antoniu Gutērrešs paziņojis, ka piektdien dosies uz Bahamu salām, lai paustu solidaritāti ar Atlantijas okeāna salu arhipelaga iedzīvotājiem.

Tāpat ANO ģenerālsekretārs vēlas mudināt starptautisko sabiedrību palielināt atbalstu Bahamu salu iedzīvotājiem un valdībai.

Gutērrešs norādīja, ka viesuļvētra ir brīdinājums par klimata pārmaiņu radīto apdraudējumu.

"Tas viss parāda to, par ko esam runājuši nesenā pagātnē," viņš sacīja. "Klimata pārmaiņas notiek straujāk nekā mēs spējam pielāgoties, un mums ir jābūt daudz ambiciozākai pieejai tam, ko varam darīt cīņā pret klimata pārmaiņām," piebildis ANO ģenerālsekretārs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO