Demonstranti, kas Ekvadorā protestē pret degvielas cenu celšanu un citiem valdības liberālās ekonomikas pasākumiem, otrdien iebruka Kongresa (parlamenta) ēkā, līdz viņus no turienes padzina policija.

Apmēram 10 000 indiāņu sapulcējās kādā galvaspilsētas Kito parkā, un daži no viņiem nesa mietus, pātagas un plakātus.

Protestētāju grupai izdevās iekļūt spēcīgi apsargātajā parlamenta ēkā, kas tobrīd bija tukša. Policisti un karavīri viņus izdzina ārā, lietojot asaru gāzi.

Demonstranti otrdien galvaspilsētā cēla degošas barikādes un iesaistījās sadursmēs ar drošības spēkiem. 

Protestu dalībnieki arī bloķēja 84 ceļus 21 provincē, ziņoja laikraksts "El Telegrafo".

Ekvadorā turpinoties masu protestiem, ko izraisījis straujais degvielas cenu kāpums, valdība pameta galvaspilsētu Kito un pārcēlās uz Gvajakilu, pirmdien televīzijā pavēstīja prezidents Lenins Moreno.

Situācijas saasinājumā Moreno vainoja savu priekšgājēju eksprezidentu Rafaelu Korreu un Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro, apgalvojot, ka viņi mēģina Ekvadorā organizēt valsts apvērsumu.

"Maduro un Korrea iedarbinājuši destabilizācijas plānus," paziņoja prezidents.

Cilvēki, kas protestē pret cenu celšanu degvielai, vainojami arī marodierismā un vandalismā, un tas liecina par viņu vēlmi izjaukt valstisko kārtību, skaidroja prezidents.

Ekvadorā protesti sākās straujā degvielas cenu kāpuma dēļ, ko izraisīja valsts subsīdiju atcelšana.

Valsts vairs nevar atļauties subsidēt degvielu, skaidroja Moreno. Kopš oktobra sākuma cena pieaugusi vairāk nekā divas reizes.

Valsts galva uz 60 dienām ieviesis ārkārtas stāvokli un atcēlis vizīti Vācijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams