FOTO: AFP/SCANPIX

Zemestrīcē Filipīnu dienvidos gājuši bojā vismaz četri cilvēki un vairāki desmiti ievainoti, ceturtdien paziņojušas amatpersonas.

Zemestrīces izraisītā zemes nogruvumā Davao provincē gājuši bojā divi cilvēki un 18 ievainoti. Vairāki citi cilvēki guvuši traumas, brūkot ēkām vai citos ar zemestrīci saistītos negadījumos, ziņo Civilās aizsardzības birojs.

Televīzijas tīkls "ABS-CBN" vēsta, ka vēl divi cilvēki gājuši bojā citur, tostarp kādu meiteni nositusi brūkoša mājas siena.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts ziņo, ka 6,3 magnitūdu spēcīgās zemestrīces epicentrs atradās Kotabato provincē astoņu kilometru dziļumā. Zemestrīcei sekoja vairāk nekā 200 pēcgrūdieni.

Savukārt ASV Ģeoloģijas dienesta dati liecina, ka zemestrīce bijusi 6,4 magnitūdu stipra un tās epicentrs atradies 14 kilometru dziļumā.

Tā uzskatāma par salīdzinoši seklu zemestrīci, kas parasti nozīmē lielākus postījumus.

Zemestrīces dēļ vairākos reģionos traucēta elektroapgāde, tostarp Kidapavanā. Tikmēr Heneralsantosā lielveikalā izcēlies ugunsgrēks, bet nav ziņu, ka tajā būtu bojāgājušie. Ēkas bojātas arī citā pilsētās.

Zemestrīces skartajos reģionos šodien slēgtas skolas, lai pārbaudītu ēku drošību.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO