FOTO: JOSEP LAGO / AFP

Lietusgāzes Spānijas ziemeļaustrumos ir izraisījušas plūdus, kuros vismaz viens cilvēks gājis bojā un pieci pazuduši bez vēsts, ir applūduši autoceļi un radušies traucējumi gaisa satiksmē, trešdienas vakarā paziņoja amatpersonas.

Policija pavēstīja, ka otrdienas vakarā atradusi vīrieša līķi pludmalē Kaldesdestrakā apmēram 40 kilometrus uz ziemeļiem no Barselonas. 

Tālāk uz dienvidiem glābēji trešdien meklēja piecus cilvēkus, kas pazuduši plūdu skartā rajonā aptuveni 30 kilometrus uz ziemeļiem no piekrastes pilsētas Tarragonas Katalonijas reģionā.

Katalonijas reģiona policija apstiprināja, ka tā meklē šoferi no Beļģijas, kura automašīna tika atrasta Frankoli upē.

Tiek meklēta arī māte un viņas pieaugušais dēls, kuru māju aiznesa plūdu ūdeņi Vilaverdā, un vēl divi cilvēki, kuru automašīna atrasta pie Esplugas de Frankoli. 

Plūdu un zemes nogruvumu dēļ tika slēgti apmēram 50 autoceļi un apturēta dzelzceļu satiksme Katalonijā, kā arī novirzīti 37 avioreisi, galvenokārt Maljorkas salas Palmas pilsētā.

Stipra lietus un vēja dēļ 25 000 mājokļu palika bez elektrības, bet līdz trešdienas pēcpusdienai šādu mājokļu skaits saruka līdz 10 000. 

Kamēr glābēji Katalonijā turpināja meklēt bez vēsts pazudušos, vētras virzījās uz Kantabrijas reģionu Spānijas ziemeļu piekrastē. 

Spēcīgas lietavas piemeklēja arī Francijas dienvidus, kur applūda ceļi, tika pārtraukta dzelzceļa satiksme un notika cilvēku evakuācija no viņu mājokļiem.

Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ dzelzceļa satiksme starp Monpeljē un Tulūzu, kā arī ātrvilcienu reisi no Monpeljē uz Barselonu ir atcelti vismaz līdz 4.novembrim, paziņoja Francijas dzelzceļa operators SNCF.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO