FOTO: Reuters/ScanPix

ASV ceturtdien paziņoja, ka pastiprinās savu militāro klātbūtni, lai apsargātu naftas atradnes Sīrijas ziemeļaustrumos.

Tas notika pēc tam, kad Sīrijas kurdu spēki atstāja vairākas pozīcijas, izpildot vienošanos, kas ļauj Sīrijai, Turcijai un Krievijai sadalīt kontroli pār līdzšinējo Sīrijas kurdu autonomo reģionu.

"ASV koordinācijā ar mūsu partneriem Sīrijas Demokrātiskajiem spēkiem ir apņēmušās pastiprināt mūsu pozīciju Sīrijas ziemeļaustrumos ar papildu militāriem aktīviem, lai novērstu šo naftas atradņu nonākšanu atpakaļ ISIS ("Islāma valsts") vai citu destabilizējošu aktoru rokās," paziņoja Pentagona amatpersona, neminot konkrētus skaitļus.

Šīs naftas atradnes savulaik bija izmantotas, lai finansētu džihādistu grupējuma "Islāma valsts" "kalifātu".

ASV nāca klajā ar šo paziņojumu laikā, kad Krievijas spēki sāka patrulēšanu Sīrijā pie Turcijas robežas, daļēji aizpildot vakuumu, ko bija radījusi ASV spēku atvilkšana. 

Krievija ceturtdien pieprasīja, lai no Sīrijas tiktu izvesti pilnīgi visi ASV karavīri, nodēvējot Savienotās Valstis par okupējošu spēku. 

"Runājot par amerikāņu klātbūtni Sīrijā, mūsu nostāja ir labi zināma. Vienīgi Krievijas vienības atrodas Sīrijā likumīgi pēc Sīrijas vadības lūguma," paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO