Ar administratīvi teritoriālo reformu neapmierinātie devušies gājienā uz Saeimu, pie kuras saplūda kopā ar mediķu piketa dalībniekiem, veidojot vairāku tūkstošu ļaužu kuplu protestētāju masu. "Tautas sapulci" pieteicis zemnieks no Alojas Valdis Možvillo, kurš dalībai protesta akcijā uzrunājis arī vairākas politiskās partijas. Viņa aicinājumam atsaukusies Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

Mediķi pie Saeimas skandēja "Latvijai būt!". Tāpat no klātesošajiem izskanēja saukļi "Atlaist Saeimu!" un tika saukts ārā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Tikmēr teritoriālās reformas protesta akcijas dalībnieces - "Suitu sievas" - apdziedāja Saeimu.

Neilgi pēc tam, kad teritoriālās reformas pretinieki sāka skandēt saukļus "Pūcem nē!" un "Pūci nost!", kā arī iestāties "pret vardarbīgu novadu likvidāciju", no Saeimas ēkas iznāca reformu plānu izstrādājušās ministrijas vadītājs - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Akcijas dalībnieki viņam veltīja svilpienus un kliedzienus. Ministrs mēģināja runāt ar klātesošajiem, taču apkārt valdīja pārāk liels troksnis.

Protesta akcija notiek vienā dienā ar veselības aprūpes jomas darbinieku piketu, kurā viņi iestājas pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts.

Protestētāji no Alsungas novada arī padomājuši par otra piketa dalībniekiem - viņi mediķiem atveduši maizes klaipu un zeķes, lai būtu spēks cīnīties.

Kā pirmie uz protestu bija ieradušies aptuveni 60 Rūjienas novada iedzīvotāji kopā ar savas domes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu (Vidzemes partija).

Protesta dalībniekiem līdzi ir gan sava novada karogs, gan plakāti. Uz viena no tiem ir sauklis "Pret Rūjienas un Naukšēnu novada apvienošanu". Pret plānotajām izmaiņām esot parakstījušies 3058 cilvēki.

Gladkins aģentūrai LETA sacīja, ka valsts simtgadē ir atjaunota no 1991.gada barikāžu laukuma redzamā ģerboņu siena, uz kuras attēloti 2009.gadā Latvijā izveidoto administratīvo teritoriju ģerboņi, un negribētos tagad šo sienu pārkrāsot.

Drīz vien protesta akcijai pievienojās arī cilvēki no citiem novadiem. Daudzi tika atvesti ar autobusiem. Starp protestētājiem ir arī Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (LZS) ar sava novada iedzīvotājiem.

Protesta akcijā aģentūra LETA novēroja arī Salacgrīvas, Kandavas un Alsungas novadu pārstāvjus. Piemēram, aptuveni 80 kandavieši uz protestu ieradušies ar novadu ģerboņu plakātiem rokās. Viņu vidū ir gan pašvaldības iestādēs strādājošie, gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji.

Kopā ar Alsungas novada iedzīvotājiem protestē arī vietējās domes vadītāja Daiga Kalniņa.

Dažiem atnākušajiem līdzi ir tautas mūzikas instrumenti, tai skaitā dūdas. Plakāti vēsta "Suiti nepadodas" un "Labi dzīvot Alsungas novadā". Pie Kara muzeja pulcējās arī "Suitu sievas" savos tradicionālajos tērpos.Kā ziņots, VARAM izstrādātais likumprojekts paredz reģionālās reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams