FOTO: ISA HARSIN/SIPA / ISA HARSIN/SIPA

Vairāk nekā 10 000 cilvēku svētdien devušies gājienā pa Parīzes ielām, lai nosodītu naidīgumu pret islāmu un musulmaņiem.

Līdzīga demonstrācija notika arī Marseļā, Francijas dienvidos.

Demonstrācijas organizēja kreisā spārna organizācijas un mediji un tās atbalstīja vairākas musulmaņu grupas.

Taču demonstrācijas izpelnījušās pretrunīgus vērtējumus. Kritiķi apgalvo, ka vairāku protestus rīkojošo organizāciju biedru vidū ir radikāli noskaņoti islāmisti un salafisti.

Piemēram, viena no organizācijām - Kolektīvs pret islamofobiju Francijā - ir apsūdzēta par saistību ar Musulmaņu brālību, kas Rietumos tiek uzskatīta par islāmistu organizāciju.

Kritiķi arī uzskata, ka šādas demonstrācijas grauj Francijas sekulārisma tradīciju, kuras būtiska sastāvdaļa ir tiesības kritizēt reliģiju.

Kāda augsta ranga Francijas amatpersona pat izteikusies, ka šie ir protesti pret sekulārismu, kas maskēti kā cīņa pret diskrimināciju.

Acīmredzami cenšoties atvairīt šo kritiku, daži protestētāju plakāti vēstīja, ka viņi atbalsta reliģiju kritiku, bet nosoda naidu pret ticīgajiem.

Socioloģiskās izpētes organizācijas "Ifop" šomēnes veiktā aptauja liecina, ka 40% musulmaņu Francijā uzskata, ka ir saskārušies ar diskrimināciju savas ticības dēļ.

Islāms ir otra izplatītākā reliģija Francijā, kur mīt lielākā musulmaņu kopiena Rietumeiropā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO