Raivis Andris Jurkovskis (centrā)

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola izlasei otrdien mačā ar Austriju bija jāspēlē tāpat kā iepriekšējā  cīņā pret Slovēniju - nebaidoties, uzņemoties iniciatīvu un nesēžot aizsardzībā, atzina valstsvienības aizsargs Raivis Andris Jurkovskis.

Latvijas izlase otrdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla pēdējā spēlē savā laukumā ar 1:0 pārspēja Austriju. Vārtus 65.minūtē guva Mārcis Ošs.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, pirms otrdienas mača nebija uzvarējuši 17 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot 12 zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros iepriekšējais panākums bija gūts vairāk nekā pirms diviem gadiem. 

"Ģērbtuvē bija krietni pozitīvāka atmosfēra, nekā pēc citām spēlēm. Tuvojāmies antirekordam, bet to nepieļāvām. Treneris teica, lai izejam laukumā, atdodam visus spēkus un spēlējam par valsti. Bija jāspēlē tāpat kā pret Slovēniju - nebaidoties, uzņemoties iniciatīvu un nesēžot aizsardzībā. Centāmies spēlēt futbolu," stāstīja Jurkovskis.

Uz Rīgu nedevās Austrijas izlases spožākās zvaigznes Dāvids Alaba, Marko Arnautovičs, Martins Hinteregers, Konrāds Laimers, Štefans Lainers un Marsels Sabicers.

"Spēles plānā tas neko nemainīja. Viņi visi centās sevi pierādīt, lai treneri viņus izvēlētos uz finālturnīru. Viņi tāpat bija motivēti uzvarēt šo spēli. Visi spēlē augstākajā līmenī un bija profesionāli noskaņojušies, neviens nebija atslābinājies," secināja aizsargs.

Latvijas virslīgā spēlējošajiem futbolistiem sezona ir beigusies, kamēr pretiniekiem tā vēl nav pat vidū.

"Pēc sezonas sakrājies nogurums. Kaut kā vajadzēja savākt visus spēkus un nospēlēt divas spēles, lai atvaļinājumā ietu ar uzvaru. Pēdējos divos mačos spēlēju savu spēli, centos atbrīvoties, neiespringt un būt pārliecināts pār savu spēli," teica Jurkovskis, kurš pēdējos divos mačos bija viens no redzamākajiem spēlētājiem laukumā.

Latvijas izlases treneris Slaviša Stojanovičs pirms cikla pēdējās spēles motivēja futbolistus nebaidīties un nesēdēt aizsardzībā. "Mēģinām laukumā atdot visus spēkus un nedomāt par to, ka varam ielaist vārtus. Protams, nepieļaujot muļķīgas kļūdas aizsardzībā," teica Jurkovskis.

Nākamajā sezonā Latvijas izlasei oficiālās spēles būs UEFA Nāciju līgas D divīzijā, kur spēlēs Eiropas septiņas vājākās komandas.

"Paskatoties FIFA rangā, esam zemākajā punktā, kur vien varam būt. Pret tādām valstīm jācenšas uzvarēt visas spēles un kāpt uz augšu. Domāju, ka tā nav mūsu vietā Eiropā. Esam pelnījuši būt augstāk," pauda Jurkovskis.

Kā Latvijas izlases zaudējumu iemeslus Jurkovskis min galvenokārt koncentrēšanās trūkumu un nevajadzīgas kļūdas aizsardzībā. "Varbūt arī pietrūka pašpārliecinātības," teica Jurkovskis, daļēji piekrītot Stojanoviča paustajam, ka brīžiem futbolistiem pietrūka pareizās attieksmes. "Tagad esam sapurinājušies un spēlējam par savu valstu. Saprotam, ka jāiet laukumā un jākapājās." 

Pirms došanās uz Slovēniju Latvijas izlasei bija komandas pasākums, kurā valstsvienības futbolisti apmeklēja latviešu kino jaunā blokbāstera "Dvēseļu putenis" seansu. Jurkovskis uzskata, ka kopīgi vērotā filma par latviešu strēlniekiem nedaudz uzlaboja atmosfēru komandā.

"Viņi izdarīja visu, lai mēs dzīvotu brīvā valstī. Tas parāda arī mums, kādai jābūt attieksmei pret savu valsti un, ka mums arī par to jācīnās. Protams, viņiem tas bija jāparāda karā, līdz ar to mums tas viss nav tik sarežģīti," atzina Jurkovskis. 

Pirmssspēles dienā, pirmdien, tika atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadiena. "Nekādu komandas pasākumu nebija, tikai treneri ļāva pirmsspēles dienā aiziet paskatīties salūtu," par valsts svētku svinēšanu teica Jurkovskis.

22 gadus vecais futbolists iepriekšējā sezonā pārstāvēja "Liepāju" un ar vēju pilsētas komandu viņam ir līgums arī uz nākamo sezonu. Virmo baumas, ka komandu pametīs vairāki Liepājas futbolisti, taču Jurkovskis liek noprast, ka viņš nebūs starp tiem. "Liepāja" šogad palika sestajā vietā un nākamsezon nespēlēs Eirokausos.

"Paši sezonu izgāzām un pašu spēkiem no tās bedres jālien laukā. Sezonas sākumā nebijām fiziski gatavi, tikai beigās sākām uzņemt formu, ko vajadzēja izdarīt starpsezonā. Eirokausos bija ļoti laba spēle Minskā, bet domāju, ka vajadzēja tikt pāri arī zviedriem. Nebija viņi tik pārāki, lai mēs zaudētu divas spēles," atzīmēja Jurkovskis.

Nākamajā sezonā "Liepājas" komandu vadīs pašmāju speciālists Andrejs Kaļiņins.

"Pie viņa spēlēju jau RFS sastāvā. Viņam patīk uzbrūkošs futbols - komanda nesēž aizsardzībā un kontrolē bumbu. Komandas viņa vadībā cenšas spēlēt kā pirmais numurs. Pats esmu spēlējis par pussargu, tāpēc uzbrūkošs futbols šobrīd kā aizsargam problēmas nesagādā," komentēja Jurkovskis.

Abas komandas savā starpā tikās arī 6.septembrī Zalcburgā, kur Austrija svinēja graujošu uzvaru ar 6:0. Latvijas futbola izlasei tas bija atkārtots lielākais zaudējums pēc neatkarības atjaunošanas. 

 

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Pirms nepilna gada no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO