FOTO: Reuters/ScanPix

Jaunzēlandē tagad ir identificēti visi bojāgājušie vulkāna izvirdumā, kas pagājušajā nedēļā notika Vaitas salā, otrdien paziņoja Jaunzēlandes policija.

Pēdējie oficiāli identificētie upuri, kuru vārdi otrdien tika nosaukti pēc ilgas tiesu medicīniskās izpētes, ir Austrālijas pilsoņi Ričards Ārons Elzers un Džūlija Ričardsa, kā arī ASV pilsone ar dzīvesvietu Austrālijā Barbara Džīna Holandere.

Izvirdums notika 9.decembrī, kad salā atradās 47 cilvēki - tūristi no Austrālijas, Jaunzēlandes, ASV, Ķīnas, Lielbritānijas, Malaizijas un Vācijas, kā arī vietējie gidi. Lielākā daļa bojāgājušo ir austrālieši.

Oficiālais bojāgājušo skaits ir 18, ieskaitot divus pazudušos, kas vēl tiek meklēti Vaitas salas piekrastes ūdeņos, bet jau tiek uzskatīti par mirušiem. Policija otrdien pirmoreiz informēja, ka šie pazudušie ir Austrālijas pilsone Vinona Džeina Lengforda un Jaunzēlandes pilsonis Heidens Braiens Māršals-Inmens.

"Katastrofas upuru identifikācijas process tagad ir pabeigts," paziņoja policija.

Tagad ir identificēti visi bojāgājušie. Ir arī nosaukti viņu vārdi, izņemot vienu upuri, kas nedēļas nogalē nomira slimnīcā Sidnejā un kura ģimene pieprasīja neizpaust viņa personas datus. 

No 18 bojāgājušajiem vismaz 12 bija Austrālijas pilsoņi, bet vēl trīs bija ASV pilsoņi, kas pastāvīgi dzīvojuši Austrālijā. 

Mediji ziņoja, ka arī Sidnejā mirušais vīrietis bijis Austrālijas pilsonis. Abi pārējie upuri bija Jaunzēlandes pilsoņi, kas strādāja par gidiem uz šī vulkāna.

Varas iestādes veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kāpēc tūrisma firmām bija atļauts vest apmeklētājus uz vulkānu dažas dienas pēc tam, kad zinātnieki bija paaugstinājuši tā draudu līmeni.

Oficiālās izmeklēšanas saistībā ar šo vulkāna izvirdumu varētu turpināties pat gadu, pirmdien pavēstīja premjerministre Džasinda Ārderna, norādot, ka izmeklēšanu rezultātā potenciāli var tikt piespriesti sodi līdz pat pieciem gadiem cietumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO