FOTO: Reuters/ScanPix

Taala vulkāna aktivitātes dēļ Filipīnās savas mājas bijuši spiesti pamest vismaz 82 000 cilvēku un divi cilvēki evakuēšanās laikā miruši no sirdstriekas, trešdien paziņojušas varasiestādes, brīdinot, ka briesmas vēl pastāv. 

Vulkāns, kas atrodas ezera vidū aptuveni 66 kilometrus uz dienvidiem no Filipīnu galvaspilsētas Manilas, kopš svētdienas izmeta gaisā nelielus akmeņus, pelnus, tvaiku un biezus dūmu mākoņus. Vēlāk sekoja arī nelielas zemestrīces.

Batangasas un Kavites provincēs no pilsētām tika evakuēti iedzīvotāji, bet daži cilvēki palika sargāt savas mājas un mājlopus. Tika arī ziņots, ka vairāki cilvēki atgriezušies mājās, pametot pārpildītos evakuācijas centrus.

Batangasā pirmdien no sirdstriekas mirusi kāda 65 gadus veca sieviete, bet otrdien miris 27 gadus vecs vīrietis, paziņoja provinces varasiestādes.

Policija iepriekš ziņoja, ka kaimiņos esošajā Lagunas provincē pirmdien kāds kravas automašīnas šoferis gājis bojā, zaudējot kontroli pār mašīnu vulkānisko pelnu izraisītās sliktās redzamības dēļ.

Avārijas dienestu komandas, tostarp policisti trešdien pārmeklēja evakuētās pilsētas, lai pārliecinātos, ka visi cilvēki ir devušies prom.

FOTO: Reuters/ScanPix

"Mums jāīsteno rīkojums par evakuāciju un jāattur cilvēki no atgriešanās, jo tas ir ļoti bīstami," sacīja Batangas provinces vicegubernators Marks Leviste.

Viņš norādīja, ka vulkāniskie pelni vietām noklājuši zemi biezā kārtā un vairākas vietas tagad atgādina tuksnesi vai spoku pilsētas.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts ziņo, ka pēdējo 23 stundu laikā vulkāna galvenajā krāterī izvirdums turpinājies, bet aktivitāte mazinājusies.

Taču institūts brīdina, ka milzīgās plaisas, kas radušās uz ceļiem, un zemes deformācijas pilsētās vulkāna tuvumā, kā arī simtiem vulkānisko zemestrīču un lielie sēra dioksīda izmeši liecina par magmas kustības turpināšanos, kas var novest pie bīstama eksplozīva izvirduma.

Institūts iesaka pilnībā evakuēt salu, uz kuras atrodas vulkāns, un augsta riska apgabalus.

Taals ir otrs aktīvākais vulkāns Filipīnās un iecienīts tūristu apskates objekts.

Kopš 1572.gada Taala vulkāns izvirdis 33 reizes.

Pēdējais lielais izvirdums notika 1977.gadā, bet vislielākais bojāgājušo skaits bija izvirdumā 1911.gadā, kad dzīvību zaudēja vairāk nekā 1300 cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO