FOTO: AFP/SCANPIX

Filipīnu policija Taala vulkāna aktivizēšanās dēļ evakuētajiem iedzīvotājiem ceturtdien atļāvusi uz neilgu laiku atgriezties mājās, lai pārliecinātos par īpašumu stāvokli, vienlaikus nerimstot bažām par vulkāna radītajām potenciālajām briesmām.

Taala vulkāns, kas atrodas Batangasas provincē 66 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Manilas, ezera vidū, svētdien sāka ik pa laikam gaisā izsviest pelnus.

Vulkāna aktivizēšanās dēļ evakuēti 82 000 cilvēku, trešdien pavēstīja varasiestādes.

Policija atļāvusi evakuētajiem iedzīvotājiem atgriezties uz dažām stundām, lai varētu pārliecināties par mājlopu un īpašumu stāvokli.

"Tas savā ziņā ir atbalsts viņiem, jo satraukums tāpat ir liels. Atļauja dota stresa mazināšanai, lai mazinātu viņu raizes," intervijā radio sacīja Batangasas policijas priekšnieks Edvīns Kvilatess.

Vulkāna aktivitāte aizvadītās dienas laikā "pamatā mazinājusies", no vulkāna paceļoties vien vājiem tvaika mākoņiem, un tas varētu nozīmēt, ka iestājies ilgāks klusuma periods, norādīja Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts.

Tiesa gan, joprojām pastāv bīstama izvirduma draudi, sacīja institūta vulkānu nodaļas vadītāja Marija Antonija Bornasa.

"Tā ir kompleksa un sarežģīta evakuācijas daļa, kad ir ilga vulkāna aktivitāte un tad ir ilgs klusuma periods," preses konferencē ceturtdien sacīja Bornasa.

Taals ir otrs aktīvākais vulkāns Filipīnās un iecienīts tūristu apskates objekts.

Kopš 1572.gada Taala vulkāns izvirdis 33 reizes.

Pēdējais lielais izvirdums notika 1977.gadā, bet vislielākais bojāgājušo skaits bija izvirdumā 1911.gadā, kad dzīvību zaudēja vairāk nekā 1300 cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO