FOTO: AP/Scanpix

Ķīnas varasiestādēm cenšoties ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, būtiski satiksmes un sabiedriskā transporta ierobežojumi noteikti kā Hubejas provinces galvaspilsētā Uhaņā, kas tiek uzskatīta par vīrusa uzliesmojuma epicentru, tā arī vairākās citās pilsētās, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

Ārkārtējie pasākumi no pusnakts tiks īstenoti Huanganā, kurā dzīvo aptuveni 7,5 miljoni cilvēku un kas atrodas 70 kilometrus no Uhaņas.

Huanganā tiks slēgta dzelzceļa stacija, tiks pārbaudīti visi transportlīdzekļi, kā arī slēgti kinoteātri un bāri, ziņo pilsētas varasiestādes.

Vēl divās Hubejas provinces pilsētās Sjaņtao un Čibi tiek apturēts sabiedriskais transports un slēgti ceļu nodevas punkti uz šosejām.

Sjaņtao ar 1,5 miljoniem iedzīvotāju slēgti 30 Hubejas ātrgaitas šosejas nodevas punkti, līdz ar to automašīnas uz šī maģistrāles nevar izbraukt.

Čibi, kur mīt pusmiljons cilvēku, ar pusnakti tiek apturēta pilsētas un reģiona sabiedriskā transporta kustība.

Uhaņā aviosatiksme un vilcienu kustība apturēta jau no šodienas.

Uhaņas īpašais komandcentrs cīņai pret šo vīrusu paziņojis, ka iedzīvotāji nevarēs atstāt pilsētu bez īpaša iemesla.

Dzelzceļa stacija tiks slēgta arī netālu esošajā Edžou, kur dzīvo aptuveni miljons cilvēku, paziņojušas varasiestādes.

Trešdien mediji ziņoja, ka Ķīnā pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu miruši jau 17 cilvēki, bet ar to inficējušies vairāki simti. Visi mirušie reģistrēti Hubejas provincē.

Vīruss sāka izplatīties no Uhaņas. Amatpersonas uzskata, ka vīrusa izcelsmes vieta ir tirgus, kur notika nelikumīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība.

Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā un Dienvidkorejā. Otrdien tika apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV.

Foto: Bīstamais koronavīruss Ķīnā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO