Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas tenisists Ernests Gulbis intervijā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) mājaslapā paudis prieku par veiksmīgo sniegumu 2020. gada sezonas ievadā, kā arī atklājis karjeras nogales mērķus un pastāstījis par apavu problēmām, ar kurām nācies saskarties.

Gulbis ceturtdien sasniedza "Australian Open" trešo kārtu. Melburnā notiekošajā "Grand Slam" turnīrā, kurā viņš piedalās 10. reizi, viņam iepriekš nebija izdevies tikt tālāk par otro kārtu.

Latvijas tenisists šosezon izcīnījis jau septiņas uzvaras, kas ir tikpat, cik pērn visas sezonas laikā. Pirms sešiem gadiem Gulbis pasaules rangā sasniedza 10. vietu, taču šobrīd viņš ATP reitingā atrodas vien 256. pozīcijā.

Gulbis pārvarēja "Australian Open" kvalifikāciju, līdz ar to Melburnā notiekošajā turnīrā Latvijas tenisists izcīnījis piecas uzvaras pēc kārtas.

"Reizi dažos gados man izdodas kāds izrāviens. Redzēsim, cik liels tas būs šoreiz. Tad es atkal paņemšu pārtraukumu dažus gadus," jokojot sacīja Gulbis.

3

"Grand Slam" turnīrā Gulbis tik labi nebija spēlējis kopš 2018. gada Vimbldonas čempionāta, kur Latvijas tenisists sasniedza astotdaļfinālu.

Gulbis pirms diviem gadiem Vimbldonā, turnīru sākot no kvalifikācijas, kopā izcīnīja sešas uzvaras. Pēdējā no tām bija sensacionāla. Tobrīd pasaules rangā ieņemot 138. vietu, Gulbis pārspēja tolaik pasaules trešo raketi Aleksandru Zverevu no Vācijas.

Latvijas tenisists pagājušajā sezonā mocījās ar muguras sāpēm, taču tagad viņš no tām ir atbrīvojies.

"Tas viss ir saistīts ar treniņiem, lai iegūtu labu sportisko formu. Man bija labs, ļoti labs divu mēnešu treniņu periods. Ja esmu kārtīgi sagatavojies, es zinu, ka spēlēšu labi."

ATP mājaslapā publicētajā intervijā minēts, ka Gulbim šobrīd nav sponsora līguma ar sporta apģērbu ražotājiem. Latvijas tenisists uz Melburnu līdzi paņēmis tikai vienu pāri 46. izmēra "Adidas" tenisa apavu.

Gulbim šķitis, ka viņam Austrālijā veikalos izdosies vieglāk atrast jaunus apavus.

"Es domāju, ka tā nebūs nekāda problēma. Es piezvanīju "Adidas", taču viņiem nebija neviena apavu modeļa," teica Gulbis.

"Es piezvanīju 10, nu varbūt nevis 10, bet kādiem 7 citiem veikaliem. Un tikai 2 veikalos bija mans izmērs. Man šķiet, ka es nopirku divus pēdējos pārus."

3

Viens apavu pāris esot nodilis, otram apavu pārim esot jau izberzti caurumi. Līdz ar to Gulbim darba kārtībā šobrīd esot atkal tikai viens pāris. 

"Nezinu, kuram vēl ir 46. izmēra "Adidas". Dominikam Tīmam ir mazāks izmērs. Nezinu, kāds izmērs ir Stefanam Cicipam. Šī doma ir smieklīga. Tas ir neticami," par ideju aizņemties apavus no cita spēlētāja teica Gulbis.

Latvijas tenisists atzina, ka viņš ir ļoti priecīgs par piecām uzvarām, kas līdz šim izcīnītas šā gada "Australian Open" turnīrā.

"Esmu ļoti priecīgs, ka esmu jau izcīnījis šīs piecas uzvaras. Man tas ir ļoti svarīgi," atzina Gulbis. 

"Katrs reitinga punkts ir svarīgs, jo mans mērķis ir pēc iespējas ātrāk atgriezties pasaules ranga Top 100. Domāju, ka es varu spēlēt tenisu vēl 5 gadus."

3

Latvijas tenisists arī atzina, ka viņš ar gadiem kļuvis emocionālāks. 31 gadu vecais Gulbis juties saviļņots, kad redzējis Francijas tenisistu Konstantu Lestjēnu raudam prieka asaras pēc uzvaras "Australian Open" kvalifikācijas pirmās kārtas mačā.

"Es ļoti priecājos par šo puisi. Patiešām. Man patīk šādi gadījumi, šīs emocijas. Man arī patīk, ja tas gadās ar mani, citādi jūties kā robots. Ar gadiem patiešām esmu kļuvis emocionālāks," teica Gulbis.

"Tas ir neticami. Man acīs mēdz būt asaras bez iemesla," atzina Latvijas tenisists.

"Australian Open" trešajā kārtā Gulbis spēkiem mērosies ar 33 gadus veco francūzi Gaelu Monfisu, kurš ATP rangā ieņem augsto 10. vietu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO