FOTO: EPA/Scanpix

Francijas valdība ar tiešu avioreisu dzimtenē nogādās visus savus pilsoņus, kas vēlēsies pamest Ķīnas pilsētu Uhaņu, kas atrodas jaunā koronavīrusa uzliesmojuma epicentrā, pavēstīja amatpersonas.

Repatriācija plānota šīs nedēļas vidū. Tā notiks ar Ķīnas atļauju, un to pārraudzīs medicīnas eksperti, svētdienas vakarā pēc ārkārtas tikšanās, kuru bija sasaucis Francijas premjerministrs Eduārs Filips, pavēstīja veselības ministre Agnese Bizīna.

Repatriējamo skaits varētu būt no "dažiem desmitiem līdz dažiem simtiem", sacīja ministre, norādot, ka konsulārais dienests šobrīd veic potenciālo repatriantu apzināšanu.

Ķīnas varasiestādes norobežojušas no ārpasaules Uhaņu un citas kaimiņu pilsētas, faktiski liedzot apvidu pamest miljoniem cilvēku, arī tūkstošiem ārzemnieku, šādi cenšoties vīrusa izplatību apturēt.

ASV jau iepriekš pavēstīja, ka organizēs avioreisu, lai no vīrusa uzliesmojuma epicentra izvestu savus darbiniekus un pilsoņus.

Pēc atgriešanās Francijas pilsoņi "paliks pagaidu uzturēšanās zonā 14 dienas", kas ir provizoriskais vīrusa inkubācijas periods.

Francijas auto ražošanas uzņēmums PSA sestdien pavēstīja, ka no Uhaņas repatriēs darbiniekus frančus un viņu ģimenes locekļus, kopumā 38 cilvēkus.

Francijā jaunais koronavīruss konstatēts trim cilvēkiem, kas nesen bijuši Ķīnā, un Francija ir pirmā Eiropas valsts, kur ir apstiprināti vīrusa ievešanas gadījumi.

Tiek veiktas analīzes par sešiem aizdomīgiem gadījumiem, atzina ministre.

Galerija: Koronavīrusa epicentrs Uhaņa.

Īstenojot piesardzības pasākumus, Parīze svētdien atcēla ķīniešu Jaungada svinību parādi, ko bija plānojusi vietējā ķīniešu kopiena, pavēstīja Parīzes mērs Anna Idalgo.

Arī Bordo plānotās svinības atceltas.

Parīzes Šarla de Golla lidostā svētdien sāka strādāt vairāki desmiti medicīnas ekspertu, kas darbosies ar ielidojošajiem pasažieriem, kuriem ir jaunā vīrusa simptomi.

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā sasniedzis 80, bet saslimšanas gadījumu skaits pieaudzis līdz 2744, pirmdien pavēstīja varasiestādes.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins sestdien atzina, ka sakarā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību valsts nonākusi smagā situācijā.

Galerija: Bīstamais koronavīruss Ķīnā.

Galerija: Uhaņā ceļ slimnīcu koronavīrusa infekcijas slimniekiem. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO