FOTO: Reuters/ScanPix

ASV, Japāna un Vācija mudina pilsoņus neceļot uz Ķīnu koronavīrusa uzliesmojuma dēļ, kas jau prasījis vairāk nekā 200 cilvēku dzīvību.

ASV ceturtdien mudināja savus pilsoņus neceļot uz Ķīnu, paaugstinot rekomendācijas statusu līdz augstākajam trauksmes līmenim.

Kā paskaidroja ASV Valsts departaments, tas nācis klajā ar ceturtās pakāpes brīdinājumu, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas atzinumu, ka Ķīnā Hubei provincē Uhaņas pilsētā sākusies epidēmija ir starptautisks ārkārtas stāvoklis.

Līdz šim departaments amerikāņiem ieteica "pārskatīt" plānus par došanos uz Ķīnu, bet  tagad tas uz Ķīnu iesaka "nebraukt".

Ceļošanas rekomendāciju jaunajā versijā departaments norādīja, ka amerikāņiem Ķīnā tagad "vajadzētu apsvērt valsts pamešanu, izmantojot komerciālus pakalpojumus".

Departaments atgādināja, ka tas jau pagājušajā nedēļā licis Uhaņu pamest visiem ASV darbiniekiem, kas neveic ārkārtas pienākumus.

"ASV valdībai iespējas nodrošināt ārkārtas pakalpojumus ASV pilsoņiem Hubei provincē tagad ir ierobežotas," norādīts rekomendācijās.

Arī Japāna pievienojusies valstīm, kas saviem pilsoņiem iesaka uz Ķīnu nebraukt.

Premjerministrs Sindzo Abe mudināja Japānas pilsoņus nedoties uz Ķīnu, ja vien šie braucieni nav neatliekami, savukārt valdība jau iepriekš pilsoņus mudināja nedoties uz Hubei provinci - vīrusa uzliesmojuma epicentru.

Japāna arī aizliegusi cilvēkiem, kas ir inficējušies ar koronavīrusu, ieceļot valstī.

Vācijas Ārlietu ministrija piektdien mudināja neceļot uz Hubei provinci.

Ministrija mudināja atlikt nebūtiskus braucienus uz Ķīnu, "ja vien iespējams".

GALERIJA: Koronavīrusa epicentrs Uhaņa.

Ceļotāji mudināti pievērst uzmanību Ķīnas vietējo varasiestāžu rekomendācijām.

Ministrija arī mudināja ceļotājus pirms došanās ceļā "vakcinēties pret gripu ar pašreizējām ziemeļu puslodes vakcīnām".

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 213 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 9692, piektdien paziņoja valdība.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO