Демонстрация готовности к коронавирусу в Латвии / Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Starptautiskajā lidostā "Rīga" otrdienas vakarā nolaidusies privāta lidmašīna no Ķīnas, tās pasažieri un apkalpes locekļi pārnakšņojuši Latvijā un trešdienas rītā aizlidojuši, vēsta laikraksts "Neatkarīgā". Atlidojušie cilvēki Rīgā pakļauti preventīviem pasākumiem koronavīrusa draudu dēļ.

Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā. Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs.

Nekādi aizliegumi attiecībā uz ceļošanu koronavīrusa draudu dēļ Latvijā nav ieviesti, tomēr robežsardze īsteno preventīvus pasākumus, kam tika pakļauti arī šonedēļ ar privāto reisu atlidojušie cilvēki. Par viņiem ticis ziņots Slimību profilakses un kontroles centram, viņi anketēti un padziļināti iztaujāti. Nekādas pazīmes, kas liecinātu par saslimšanu, netika konstatētas, vēsta laikraksts.

Šis bijis privāts reiss, kas apkalpots uzņēmuma "Capital Handling" biznesa aviācijas terminālī. Atlidojušas astoņas personas - četri pasažieri un četri apkalpes locekļi. Viņi pārnakšņojuši Latvijā, lidmašīna uzpildījusi degvielu un no rīta aizlidojusi.

Regulāras pasažieru aviosatiksmes starp Latviju un Ķīnu nav.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim četros gadījumos paustas aizdomas par iespējamu inficēšanos ar koronavīrusu, taču tās allaž bijušas nepamatotas, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Viņš norādīja, ka pacienti, kas izmeklēti RAKUS Infektoloģijas centrā, visi bijuši Ķīnā, vienīgi cits atgriezies ātrāk, cits vēlāk. Viens no pacientiem bija vērsies pēc palīdzības pats, savukārt pārējos uz centru atveda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Atbildīgie dienesti Latvijā, proti, Slimību profilakses un kontroles centrs, NMPD un universitātes slimnīcas, ir pastāvīgā saziņā par situācijas attīstību pasaulē saistībā ar jauno vīrusu un šobrīd strādā atbilstoši Katastrofu medicīnas plānā noteiktajam gatavības režīmam.

Ārstniecības iestādēm - gan NMPD brigāžu mediķiem, ģimenes ārstiem un slimnīcu personālam ir sniegtas PVO rekomendācijas rīcībai, saskaroties ar iespējami inficētu pacientu ar koronovīrusu. Tāpat ir apzināti pieejamie slimnīcu resursi infekcijas slimnieku ārstēšanai. Dienesti ir apliecinājuši, ka nepieciešamības gadījumā spēs nodrošināt veselības aprūpes sniegšanu pacientiem, kuriem pastāvēs aizdomas par inficēšanos ar šo vīrusu.

Ja Latvijā tiktu konstatēts jaunais koronavīruss, tad ar to saslimušie pieaugušie tiktu nogādāti RAKUS, bet bērni tiktu vesti uz Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu.

GALERIJA: Austrumu slimnīca informē par iestādes gatavību infekciju konstatēšanas gadījumā

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams