FOTO: AFP/LETA

Šodien pasaulē bruņoto konfliktu zonās dzīvo 415 miljoni bērnu, kas ir divas reizes vairāk nekā pirms 25 gadiem, turklāt bērni arvien biežāk kļūst par nolaupīšanas un seksuālas vardarbības upuriem, teikts ceturtdien publiskotā organizācijas "Glābiet bērnus" ziņojumā.

Kā teikts ziņojumā, kurš balstīts uz 2018.gada datiem, katrs sestais bērns pasaulē izaug bruņoto konfliktu zonās.

3

Karā nogalināto un sakropļoto bērnu skaits kopš 2005.gada sasniedz aptuveni 95 000. Turklāt bruņotie grupējumi nolaupījuši desmitiem tūkstošus zēnu un meiteņu, lai viņus piespiedu kārtā izmantotu kā kaujiniekus vai apprecinātu, norāda eksperti.

"Ir satriecoši, ka pasaule mierīgi noskatās uz to, kā bērni kļūst par mērķi, un neviens par to nav atbildīgs," pavēstīja "Glābiet bērnus" priekšsēdētāja Sūzena Krīgere.

Bruņoto konfliktu gaitā arvien biežāk tiek uzbrukts slimnīcām un skolām, kā rezultātā miljoniem bērnu nav piekļuves izglītībai un medicīniskajai palīdzībai, norādīja Krīgere.

Pēc "Glābiet bērnus" datiem, desmit bērniem visbīstamākās valstis ir Afganistāna, Kongo DR, Irāka, Jemena, Mali, Nigērija, Somālija, Dienvidsudāna, Sīrija un Centrālāfrikas Republika.

GALERIJA: Bērnu dzīve Ukrainas austrumos

GALERIJA: Bērnu dzīve Afganistānā 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO