FOTO: AP/Scanpix

Vācijā galēji labējie rada "ļoti lielus" draudus drošībai, tādēļ visā valstī tiks pastiprināta policijas klātbūtne, piektdien paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

"Draudi drošībai no labējiem ekstrēmistiem, antisemītisms un rasisms ir ļoti augstā līmenī," preses konferencē Berlīnē atzina Zēhofers.

Ministrs sacīja, ka tiks palielināta policijas klātbūtne visā valstī, bet sevišķi pie pie mošejām, dzelzceļa stacijām, lidostām un robežām.

Trešdienas vakarā Hānavā notika divas apšaudes, kurās tika nogalināti deviņi cilvēki. 43 gadus vecais aizdomās turamais un viņa 72 gadus vecā māte vēlāk tika atrasti miruši kādā dzīvoklī netālu no otrās apšaudes vietas.

Tiek uzskatīts, ka aizdomās turamais rīkojies viens, pēc tam nogalinājis savu māti un izdarījis pašnāvību.

Policija uzskata, ka slepkavam bijuši izteikti rasistiski uzskati.

Zēhofers apstiprināja, ka šis noziegums tiek uzskatīts par rasistiski motivētu teroraktu.

Viņš norādīja, ka šis ir "trešais labējā spārna teroristu uzbrukums pāris mēnešu laikā".

Zēhofers noraidīja salīdzinājumus ar kreisā spārna un islāmistu terorismu, bet uzsvēra, ka varasiestādes seko līdzi arī tam.

Ministrs paziņoja, ka pēc konsultācijām ar federālo zemju iekšlietu ministriem pieņemts lēmums pastiprināt drošību ar konkrētiem pasākumiem, ņemot vērā emocionāli uzlādēto situāciju un iespēju, ka kāds varētu mēģināt atdarināt Hānavā notikušās apšaudes.

Federālā policija nodrošinās reģionālos policijas spēkus ar darbiniekiem un aprīkojumu, sacīja Zēhofers.

Rumānijas prezidents Klauss Johanniss šodien apstiprināja, ka Hānavā nogalināto cilvēku vidū bijis viens Rumānijas pilsonis.

Mediji ziņoja, ka upuru vidū ir arī vairāki turki un kurdi.

Reaģējot uz Hānavā notikušo, politiskās partijas aicinājušas iekšējo izlūkdienestu novērot labējās partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) aktivitātes, lai gan nav pierādījumu, ka šāvējs būtu bijis saistīts ar partiju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO