FOTO: EPA/Scanpix

Itālija trešdien rīkos apspriedi par koronavīrusa krīzi ar Eiropas Savienības (ES), Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) pārstāvjiem.

Itālijas veselības ministrs Roberto Speranca tiksies ar ES veselības komisāri Stellu Kirjakidi, PVO Eiropas reģionālo direktoru Hansu Klūgi un ECDC direktori Andreu Ammonu, pavēstīja Speransas birojs.

Itālijā kopš vīrusa uzliesmojuma valsts ziemeļu reģionos Lombardijā un Veneto pagājušajā nedēļā no tā miruši septiņi cilvēki un vairāk nekā 220 inficējušies. Otrdien pirmais saslimšanas gadījums tika apstiprināts arī valsts dienvidos -Sicīlijā.

Situācija izraisījusi bažas pārējā Eiropā un izraisījusi runas par iespējamu robežkontroli ar Itāliju, lai ierobežotu vīrusa izplatību.

Itālijā ir lielākais "Covid-19" gadījumu skaits Eiropā un trešais lielākais pasaulē aiz Ķīnas un Dienvidkorejas.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Itālijā 11 pilsētām noteikta karantīna. Šis lēmums, kas tika pieņemts sestdien un stājās spēkā svētdien, skar vairāk nekā 50 000 cilvēku desmit pašvaldībās Lombardijā un vienā pašvaldībā Veneto reģionā.

Vīrusa dēļ lielā daļā Itālijas ziemeļu slēgtas arī skolas, muzeji un universitātes. Svētdien tika pārtraukts arī slavenais Venēcijas karnevāls.

Internetā publiskoti video un fotogrāfijas, kuros redzami tukši plaukti veikalos un garas rindas pie lielveikaliem Milānā, lai gan Lombardijas reģiona prezidents Atilio Fontana aicināja cilvēkus nepakļauties panikai. Viņš apgalvoja, ka pārtikas piegādes ir nodrošinātas.

Bažas par jaunā koronavīrusa izplatību pārņēmušas arī Itālijas kaimiņvalstis.

Austrija svētdienas vakarā īslaicīgi nobloķēja vilciena satiksmi no Itālijas, jo bija radušās aizdomas, ka divi cilvēki vilcienā no Venēcijas uz Minheni varētu būt inficējušies ar "Covid-19". Pārbaudē tika noskaidrots, ka viņi nav saslimuši ar jauno vīrusu.

GALERIJA: Koronavīrusa uzliesmojums Itālijā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO