FOTO: SIPA/Scanpix

Ar katru dienu ierobežojumu atpūtai kļūst vairāk, tomēr cilvēki aizvien to bauda un priecājas, aģentūrai LETA pastāstīja slēpošanas kūrortā Livinjo, Itālijas Lombardijas apgabalā esoša tūriste no Latvijas, kura gan kopā ar vīru nolēmusi atgriezties mājās pirms plānotajām ceļojuma beigām.

Ceļotāja stāstīja, ka, piemēram, no otrdienas slēgts termālo baseinu SPA. Slēpošanai ierobežojumi gan noteikti nav, un viņa novērojusi, ka atpūtnieki šo iespēju aizvien aktīvi izmanto. Gaisotni kūrortā kopumā viņa raksturoja kā relaksētu, cilvēki aizvien priecājoties, atpūšoties, tostarp arī ģimenes ar maziem bērniem. Sejas maskas neviens nelietojot un kūrorta darbinieki, izvaicāti par ieteikumiem saistībā ar vīrusa izplatību, mierina un aicina neuztraukties. Arī lidostā, kur pāris interesējies par automašīnas nomu un iespēju ar to izbraukt ārpus valsts robežām, esot aicināti nesatraukties.

Viņa atzina, ka, dodoties iepriekš izplānotajā ceļojumā, ar vīru nolēmuši izvairīties no lielu publisku pasākumu apmeklēšanas, bet vairāk pievērsties dabas baudīšanai. "Pastaigu takas, pārgājieni ir mūsu ikdiena," viņa sacīja.

Tomēr šodien arī pastaiga gar kalnu upi, kur cilvēki bija sakāpuši nelielā āra termālajā baseinā, noslēgusies ar policijas ierašanos, kas paziņojusi, ka tiek ierobežota pulcēšanās šādās vietās. Vēlāk gan tūristi jau atkal bija sakāpuši baseinā, novēroja pāris.

Viņa atcerējās, ka pirms brauciena tika ziņots par aptuveni padsmit Itālijā ar jauno vīrusu saslimušajiem. Tagad to skaits sasniedz 374.

Ceļotāja atzina, ka pieaugošais saslimšanas gadījumu skaits satrauc. Viņa gan skaidroja, ka lielākais satraukums nav par slimību kā tādu, bet par iespējamiem jauniem pārvietošanās ierobežojumiem, jo mājās ir palikuši divi mazi bērni. 

Lai gan ceļojums bija plānots līdz 28.februārim, šodien pāris plāno sākt ceļu mājup ar īres automašīnu. 

FOTO: SIPA/Scanpix

Ceļotāja skaidroja, ka lidojums mājup bija plānots piektdienas vakarā no Bergamo lidostas. Lidojuma biļetes viņi nav mēģinājuši samainīt, jo tās tuvākajām dienām divām personām maksā ap 900 eiro. Savukārt lidot no citas lidostas, kas ir tuvāk Milānai, ceļotāji nevēlējās. 

Sieviete arī stāstīja, ka zvanījusi uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, interesējoties, vai ir iespēja pēc ceļojuma ierasties kādā slimnīcā un pārbaudīt, vai ceļotāji nav inficējušies, tomēr viņiem norādīts, ka tas nav jādara, bet gan jānovēro sava veselība un, parādoties konkrētiem simptomiem, jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Viņa gan atzina, ka pēc ceļojuma apsver iespēju divas nedēļas neapmeklēt darbu, savukārt vīram ir iespēja strādāt attālināti. Ceļojuma laikā pāris esot centies ievērot īpašu piesardzību, kā arī patlaban vēro savu veselību, kā ieteikuši speciālisti.

GALERIJA: Koronavīrusa uzliesmojums Itālijā

Kā vēstīts, Itālijā koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ pagaidām neviens Latvijas valstspiederīgais nav vērsies pēc palīdzības Latvijas vēstniecībā, aģentūrai LETA aktuālo informāciju otrdienas vakarā sniedza Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris. 

Tāpat Beķeris atgādināja, ka ārkārtas situācijā cilvēki ir aicināti sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā pa tālruni +39 06 8841 237 vai arī zvanīt Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantam pa tālruni +371 26337711, vai sūtīt e-pastu uz adresi "palidziba@mfa.gov.lv".

Koronavīruss vissmagāk skāris Ķīnu, kur uzliesmojumā miruši vairāk nekā 2500 cilvēku, tomēr Pasaules Veselības organizācija brīdina, ka koronavīruss joprojām var izvērsties pandēmijā.

Ārpus kontinentālās Ķīnas reģistrēti vairāk nekā 2000 inficēšanās gadījumu un 30 nāves gadījumi.

Latvijas Veselības ministrija (VM) no 24.februāra par koronavīrusa "Covid-19" skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi, noteikusi Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalus. 

Speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz minētajām koronavīrusa "Covid-19" skartajām valstīm vai teritorijām, kā arī ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem, piemēram, paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, klepum, rīkles iekaisumam un apgrūtinātai elpošanai, VM iesaka ierobežot kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa "Covid-19" skartajām valstīm vai teritorijām. 

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji arī informējuši, ka pirmdien Eiropas Komisijas Veselības drošības komiteja un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra rīkotajā telefonkonferencē secināts, ka satiksmes ierobežojumi patlaban nav nosakāmi - tomēr visas aviosabiedrības ir informētas par attiecīgajiem pārbaudes mehānismiem.

GALERIJA: Koronavīrusa draudu dēļ izolēta viesnīca Tenerifē

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO