Migrants watch Greek police during clashes as they gather at the buffer zone Turkey-Greece border, at Pazarkule, in Edirne district, on February 29, 2020. - Thousands of migrants stuck on the Turkey-Greece border clashed with Greek police on February 29, 2020, according to an AFP photographer at the scene. Greek police fired tear gas at migrants who have amassed at a border crossing in the western Turkish province of Edirne, some of whom responded by hurling stones at the officers. The clashes come as Greece bolsters its border after Ankara said it would no longer prevent refugees from crossing into Europe following the death of 33 Turkish troops in northern Syria. (Photo by BULENT KILIC / AFP) / Foto: BULENT KILIC / AFP

Vācijas valdība pirmdien brīdināja migrantus, kas šobrīd atrodas Turcijā un apsver iespēju doties tālāk uz Eiropas Savienību (ES), ka ES nav atvērta.

"Šobrīd mēs pie ES ārējās robežas ar Turciju - gan sauszemes, gan jūras - redzam ārkārtīgi mulsinošu situāciju," Berlīnē sacīja Vācijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Štefens Zeiberts.

"Mēs redzam bēgļus un migrantus, kuriem Turcijas pusē apgalvo, ka ceļš uz ES tagad ir atvērts. Un tāds tas, protams, nav," viņš piebilda.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles šajā sakarībā paustais paziņojums, ka Vācijas robežu atvēršana, kā tas notika 2015.gadā, netiks atkārtota, "paliek spēkā", sacīja Zeiberts.

Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropadomes vadītāji otrdien apmeklēs Grieķijas robežu ar Turciju, lai migrācijas krīzes saasināšanās apstākļos paustu atbalstu Atēnām, pirmdien pavēstīja EK prezidente Urzula fon der Leiena.

Erdogans draud "atvērt vārtus" uz Eiropu Turcijā esošajiem sīriešu bēgļiem<p>Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien piedraudēja &quot;atvērt vārtus&quot; uz Eiropu viņa valstī esošajiem sī...www.tvnet.lv

Grieķija apturējusi patvēruma piešķiršanas procedūras, lai nepieļautu, ka tūkstošiem migrantu šķērso tās robežu ar Turciju, kur prezidents Redžeps Tajips Erdoans sekmē migrantu virzīšanos ES robežas virzienā, lai vērstu spiedienu pret ES un panāktu, ka ES viņu atbalsta, Sīrijā saasinoties militārajai konfrontācijai Sīrijas armijas un tur izvietoto Turcijas bruņoto spēku starpā.

Turcija piektdien paziņoja, ka vairs neturēs slēgtu savu robežu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu.

Šādu lēmumu Ankara pieņēma pēc tam, kad Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas armijas karavīri.

Ankara apgalvo, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai.

Erdoans sestdien atkārtoti apstiprināja, ka Turcija ļaus bēgļiem netraucēti doties uz Eiropu, jo Ankara vairs nespējot tikt galā ar jauno bēgļu vilni no Sīrijas.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, bažījas, ka karadarbības dēļ no Sīrijas valstī ieradīsies vēl lielāks skaits bēgļu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams