Foto: Porto Franco

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Luminor Bank piektdien parakstīja aizdevuma līgumu ar pilsētas attīstītāju Porto Franco Tallinā - 63 miljonus eiro no ERAB un 39 miljonus eiro no Luminor bankas sniegtu aizdevumu.

Drīzumā Tallina kļūs par elitārāko galvaspilsētu Baltijas valstīs. Pašā pilsētas centrā tiks radīts jauns un moderns kvartāls Tallinas Admiralitātes kanālā - bijušajā industriālajā rajonā.

Jaunais kvartāls sastāvēs no vairāku ēku kompleksa un promenādes - kopumā teritorija aizņems 150 000 kvadrātmetrus.

Lielāko daļu no platības aizņems lielveikali, sabiedriskās ēdināšanas iestādes un biroju ēkas, ziņo portāls "Postimees". 

Foto: Porto Franco

“ERAB un Luminor sniegtais investīciju apjoms, līdztekus atbalstam pilsētai, veicinās arī pašas Igaunijas konkurētspējas paaugstināšanu un atbalstīs videi draudzīgu un ilgtspējīgu valsts attīstību,”

paziņojumā presei BNS skaidroja Igaunijas tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju ministrs Kaimārs Karū.

“Darbības atjaunošana bijušajos industriālajos reģionos un nekustamā īpašuma nozares ilgtspējīga attīstība ir vissvarīgākās ERAB darbības jomas, kas ir daļa no bankas stratēģijas Tallinas nekustamā īpašuma un tūrisma nozaru attīstībā,” sacīja bankas specializētās nodaļas vadītājs Vlakho Kojakovičs, kurš piedalījās parakstīšanas ceremonijā.

Foto: Porto Franco

“Jaunais kvartāls "Porto Franco" tiek būvēts saskaņā ar LEED Gold sertifikātu. Porto Franko rajonam, kas savieno Tallinas vecpilsētu ar ostu, ir nozīmīga loma ostas teritorijas darbības atjaunošanā - tā arvien biežāk kļūst par galvenajiem vārtiem uz Igaunijas galvaspilsētu,” piebilda ERAF pārstāvis.

Pilsētas attīstības uzņēmuma "Porto Franko" valdes priekšsēdētājs Rauno Teders ceremonijā medijiem skaidroja, ka līdz šim Baltijas valstīs nav bijis neviens nekustamo īpašumu attīstības projekts, kura aizdevums pārsniegtu 100 miljonu eiro robežu.

Kopumā kvartāla "Porto Franko" investīcijas sasniedz 190 miljonus eiro, bet banku aizdevums kopumā sasniedz 102 miljonus eiro. 

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams