Foto: SIPA/Scanpix

Ķīnas prezidents Sji Dziņpins otrdien ieradies Uhaņā pirmajā vizītē koronavīrusa epidēmijas epicentrā kopš krīzes izraisīšanās janvārī, šādi zīmīgā veidā apliecinot augstāko amatpersonu pārliecību, ka uzliesmojums ir pakļauts kontrolei.

Sji par vizīti paziņojis laikā, kad bezprecedenta karantīnas pasākumi, ar kuriem Uhaņa un pārējā Hubei province tika norobežota no ārpasaules, pēc visa spriežot, nesuši rezultātus, ņemot vērā, ka jaunu inficēšanās gadījumu skaits pēdējo nedēļu laikā dramatiski krities.

Sji ieradies Hubei galvaspilsētā, lai reģionā veiktu "epidēmijas profilakses un kontroles pasākumu inspekciju", vēsta oficiālā ziņu aģentūra "Siņhua".

Prezidents tiksies ar medicīnas darbiniekiem, militārpersonām, kopienas darbiniekiem, policiju, pacientiem un iedzīvotājiem

Sji, kas ir ietekmīgākais Ķīnas līderis kopš Mao Dzeduna laikiem, parastos apstākļos teju nekad nepazūd no oficiālo mediju virsrakstiem, tomēr lielāko daļu krīzes atvirzījies otrajā plānā un uzdevumus, kas ir saistīti ar valdības reakciju uz krīzi, uzticējis premjerministram Li Kecjanam.

Li un vicepremjers jau iepriekš apmeklējuši koronavīrusa uzliesmojumā smagi cietušo Uhaņu.

GALERIJA: Koronavīrusa epicentrs Uhaņa

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams