Foto: Publicitātes foto

Tikai cilvēks, kurš dzīvo mucā, kas atrodas mazā, mazā mājiņā bez elektrības, interneta, durvīm un ar metru biezām betona sienām, nebūs dzirdējis par koronavīrusu.

Drauds, kura nopietnība daudziem likās pārspīlēta, ir kļuvis par globāla mēroga realitāti ar miljoniem karantīnas zonās norobežoto cilvēku, simtiem un tūkstošiem atceltu avioreisu, plašu ceļošanas ierobežojumu, strauju kritumu pasaules biržās un tamlīdzīgi.

Arī auto pasaulē koronavīruss, kurš izraisa par Covid-19 nodēvētu saslimšanu, nav palicis nepamanīts. Tas jau paguvis izjaukt vairāku liela mēroga auto šovu norisi, proti, Pekinas un Ženēvas automobiļu izstādi, kā arī var negatīvi ietekmēt jaunu auto ražošanu, ja tiks kavētas izejvielu un komponenšu piegādes, kas patiesībā ir visai reāls scenārijs.

Tai pašā laikā ir kompānijas, kas izveidojušos situāciju steidz izmantot savā labā, un viena no tām ir Ķīnas autobūves milzis Geely. Proti, uzņēmums, kam cita starpā pieder Volvo un Lotus, nupat prezentējis krosoveru ICON un apgalvo, ka tā salonā cilvēkam jaunais koronavīruss nav drauds.  

Laboratoriskas pārbaudes gan vēl nav veiktas un auto vēl nav laists pārdošanā, taču Geely apgalvo, ka automobiļa gaisa kondicionētājs (IAPS jeb inteliģentā gaisa attīrīšanas sistēma) ar N95 standarta filtru ir kā radīts koronavīrusu aizturēšanai.

Foto: Publicitātes foto

Šāds Geely apgalvojums ir visnotaļ drosmīgs un skaļš, un uz to norāda arī izdevums Business Insider. Pēc tā rīcībā esošās informācijas Geely izstrādātais filtrs aiztur tikai gaisa piesārņojuma daļiņas, baktērijas un vīrusus, kuri nav mazāki par 0,3 mikroniem. Covid-19 izraisītāju izmēri tikmēr esot 0,05 - līdz 0,2 mikroni. 

Tai pašā laikā jānorāda - pat ja ICON gaisa filtrs nespēj aizturēt koronavīrusus, tas braucējus sargā ar citām metodēm. Proti, mašīnai ir 2+ līmeņa autonomās braukšanas sistēma ar 12 ultraskaņas radariem, milimetru viļņa garuma radars, kā arī piecas augstas izšķirtspējas kameras. Katrā ziņā bagātīgais aprīkojums, modernā "maigās" hibrīdpiedziņas sistēma, kā arī piesolītais koronavīrusu vairogs ir darījis savu un Geely jau esot saņēmuši vairāk nekā 30 tūkstošus pasūtījumu no topošajiem jaunā krosovera īpašniekiem.

Foto: Publicitātes foto
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams