FOTO: EPA/Scanpix

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Polijā uz robežas ieviesta sanitārā kontrole, informē Ārlietu ministrija.

Sanitārā kontrole notiek īpaši uz valsts robežas ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu, kā arī uz robežas ar Vāciju un Čehiju.

Polijā sanitārā kontrole ir ieviesta lidostās, ostās, uz dzelzceļa, kā arī sauszemes robežas. Personām, kuras ieceļo Polijā, tiek mērīta temperatūra, kā arī tiek lūgts aizpildīt anketas. Tāpat no otrdienas Polijā atcelti visi masu pasākumi, norādīja ministrijā.

Ministrijā vērsa uzmanību, ka personām, kas atgriezušās no Covid-19 skartajiem reģioniem vai bijušas kontaktā ar inficētu personu un ir novērojušas tādus simptomus kā drudzis, klepus, muskuļu sāpes, bezspēks, elpas trūkums, nekavējoties jāzvana 113.

Kā ziņots, līdz otrdienas rītam Polijā tikuši apstiprināti 18 Covid-19 gadījumi, sacīja veselības ministrs Lukašs Šumovskis.

4.martā Polijā tika apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. Pēc Polijas veselības ministra teiktā, pacients nesen apmeklējis Vāciju. Pacienta ģimenei un cilvēkiem, kas ar viņu kontaktējušies, tika noteikta karantīna.

Tikmēr Latvijā līdz šim apstiprināti astoņi saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, no tiem pēdējie pieci ir vienas grupas tūristi, kuri inficējušies Itālijā. Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem Covid-19 pacientiem slimība norit vieglā formā.

Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no infekcijas skartajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies ārstniecības personas, kas paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, personu nogādās stacionārā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO