Policija.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Aizvadītajā diennaktī veiktas 376 pārbaudes, konstatēti 14 pārkāpumi - lielākajā daļā ir pārkāpta publisko pasākumu norises kārtība ārkārtas situācijas laikā, portāls TVNET noskaidroja Valsts policijā.

Vienlaikus policija gan norāda, ka policijas mērķis nav personu sodīšana, bet ierobežojošo pasākumu mērķis ir visu veselības un drošības jautājums.

Iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu varēs piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

Ziņots, ka VP sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju, policija attiecīgi reaģēs un vērtēs iespējamos pārkāpumus.

"VP aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli. Ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt personu masveida pulcēšanos. Ja ierobežojumi tiks pārkāpti, var tikt piemērots sods," norādījusi policija.

Jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, turpmāk obligāti būs jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru.

Tāpat valdības nolēmusi ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Valdība noteica, ka kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ir ne ilgāks kā līdz plkst.23.

Ar 17. martu uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti arī visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi. Arī citas Eiropas valstis ir slēgušas savas robežas ārvalstniekiem vai grasās to darīt, kā izņēmumu nosakot kravu pārvadājumus.

Tāpat jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO