FOTO: AFP/SCANPIX

Šodien mājupceļā no Vācijas dosies vairāki Latvijas valstspiederīgie, kuri ar Covid-19 saistīto ceļošanas ierobežojumu dēļ ir "iesprūduši" pie slēgtās Vācijas-Polijas robežas, norāda Ārlietu ministrija (ĀM).

Šodien plkst.7 Vācijā esošie Latvijas valstspiederīgie varēs šķērsot Poliju ar vilcienu no Frankfurtes pie Oderas uz Viļņu.

Savukārt ceļotājiem, kuri uz Vācijas-Polijas robežas "iesprūduši" ar savām automašīnām, būs iespēja, iepriekš reģistrējoties, ar prāmi nokļūt no Zasnicas Vācijā uz Klaipēdu Lietuvā. Uz pirmo šādu prāmja reisu ceļotājiem, kuri iepriekš piereģistrējušies, ar automašīnām būs jāierodas Zasnicā šodien plkst.11. ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris Latvijas Televīzijai pirmdienas vakarā norādīja, ka šajā prāmī visas vietas jau ir rezervētas.

Vēl viena iespēja atgriezties mājās no Vācijas Latvijas valstspiederīgajiem būs šovakar plkst.23.59 ar "Stena Line" prāmi Trāveminde-Liepāja. Kā liecina informācija "Stenaline.lv" mājaslapā, šodienas reisā brīvu vietu vairs nav, bet tādas ir reisos 23.martā plkst.10 un 24.martā plkst.23.59. Uz prāmja varēs uzbraukt arī ar vieglo automašīnu. Biļetes šiem prāmju reisiem nopērkamas interneta mājaslapā "Stenaline.lv".

Pēc ĀM rīcībā esošajām ziņām, vēlmi nokļūt atpakaļ savā mītnes zemē ir izteikuši Latvijas valstspiederīgie ar aptuveni 1500 automašīnām.

2

Daļa no šiem cilvēkiem gan varēšot Poliju šķērsot pa sauszemi.

Vācijas-Polijas robežpunktu pie Šviecko, iepriekš piesakoties, jau pirmdienas vakarā plkst.18, 20 un 22 varēja šķērsot autobusi un mikroautobusi ar vismaz septiņām pasažieru vietām, teikts ĀM paziņojumā.

Ceļotājiem jārēķinās, ka uz robežas tiks veiktas medicīniskās pārbaudes.

LETA jau ziņoja, ka, lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos, Polija ir slēgusi savas robežas ārvalstu pilsoņiem, kā arī apturējusi aviosatiksmi un dzelzceļa satiksmi ar ārvalstīm.

GALERIJA: Slēgtās Polijas robežas

Arī Latvijā no 13.marta līdz 14.aprīlim saistībā ar Covid-19 ir izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Savukārt no šodienas Latvijā ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no šodienas aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO