Foto: AFP/SCANPIX

Ķīna otrdien paziņojusi par vienu jaunu pašmāju inficēšanās gadījumu ar Covid-19 un 20 jauniem "importētiem" gadījumiem, raisot bažas par panākto progresu cīņā pret šīs slimības izplatīšanos.

Tikai viens jaunais inficēšanās gadījums Uhaņā atbalsta Ķīnas viedokli, ka tai pamatā izdevies ierobežot koronavīrusa izplatību.

Uhaņai, no kuras, domājams, Covid-19 izplatījās tālāk Ķīnā un citur pasaulē, 23.janvārī tika noteikta stingra karantīna. Drīz pēc tam tika noslēgta visa apkārtējā Hubei province.

11.februārī Ķīna vēl vairāk pastiprināja karantīnas pasākumus Uhaņā, kur tobrīd tika reģistrēti vairāk nekā 1000 jauni inficēšanās gadījumi dienā. 11 miljoniem pilsētas iedzīvotāju tika aizliegts pamest savas mājas, un amatpersonas uzskata, ka tas bija būtisks lēmums, lai ierobežotu vīrusa tālāku izplatību.

Arī citās Ķīnas pilsētās cilvēkiem tika aizliegts bez īpašas vajadzības pamest mājas.

Covid-19 pārņem pasauli. Aktuālā informācija vienkopusJaunais koronavīruss "Covid-19" pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada decembrī Ķīnā, Hubei provincē. ...www.tvnet.lv

Rezultātā pēdējās dienās ārpus Hubei provinces nav reģistrēti jauni pašmāju inficēšanās gadījumi. Taču tagad varasiestādes bažījas par inficētajiem cilvēkiem, kas ieradušies no ārvalstīm.

Ķīnā ik dienas ar lidmašīnām ierodas aptuveni 20 000 cilvēku.

Pekina no pirmdienas pieprasījusi, lai visi cilvēki, kas ierodas no ārvalstīm, ievēro 14 dienu karantīnu īpaši šim nolūkam paredzētās viesnīcās. Cilvēki, kas dzīvo vieni, nepilngadīgie, gados veci cilvēki un cilvēki ar medicīniska rakstura problēmām drīkst ievērot karantīnu savās mājās.

No 20 jaunajiem "importētajiem" gadījumiem deviņi konstatēti Pekinā un trīs Šanhajā.

Ķīnā pēc inficēšanās ar Covid-19 miruši 3226 cilvēki, tostarp 13 pēdējās diennakts laikā.

Ķīnas progress cīņā pret koronavīrusa izplatīšanos ir asā kontrastā pieaugošajām krīzēm citās valstīs.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādījusi, ka pašlaik ārpus Ķīnas apstiprināts lielāks skaits inficēšanās un nāves gadījumu no Covid-19 nekā Ķīnā.

Pasaulē ar Covid-19 inficējušies jau vairāk nekā 175 530 cilvēki 145 valstīs. No inficētajiem vairāk nekā 7000 cilvēku ir miruši.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams