Foto: AFP/SCANPIX

Ķīna trešdien paziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā ir konstatēts viens jauns pašmāju inficēšanās gadījums ar jaunā koronavīrusa slimību Covid-19 un 12 jauni "importēti" gadījumi.

Uhaņas pilsētā, kur pērn decembrī sākās jaunā koronavīrusa uzliesmojums Ķīnā, jau otro dienu pēc kārtas tika reģistrēts tikai viens jauns inficēšanās gadījums.

Hubei provincē, kuras galvaspilsēta ir Uhaņa, pēdējās septiņas dienas ir reģistrēti mazāk nekā 10 jauni inficēšanās gadījumi dienā.

No jaunajiem "importētajiem" gadījumiem pieci konstatēti Guandunas provincē, kas pirmdien paziņoja par karantīnas pasākumiem, trīs konstatēti Pekinā, vēl trīs - Šanhajā, un viens  - citur Ķīnā.

GALERIJA: Koronavīrusa epicentrs Uhaņa

Ķīnā pēc inficēšanās ar Covid-19 miruši 3237 cilvēki, tostarp 11 pēdējās diennakts laikā. Inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 80 894.

Uhaņai, no kuras, domājams, Covid-19 izplatījās tālāk Ķīnā un citur pasaulē, 23.janvārī tika noteikta stingra karantīna. Dažas dienas pēc tam pēc tam tika noslēgta visa Hubei province.

11.februārī Ķīna vēl vairāk pastiprināja karantīnas pasākumus Uhaņā, kur tobrīd tika reģistrēti vairāk nekā 1000 jauni inficēšanās gadījumi dienā. 11 miljoniem pilsētas iedzīvotāju tika aizliegts pamest savas mājas, un amatpersonas uzskata, ka tas bija būtisks lēmums, lai ierobežotu vīrusa tālāku izplatību.

Arī citās Ķīnas pilsētās cilvēkiem tika aizliegts bez īpašas vajadzības pamest mājas.

Rezultātā pēdējās dienās ārpus Hubei provinces nav reģistrēti jauni pašmāju inficēšanās gadījumi. Taču tagad varasiestādes bažījas par inficētajiem cilvēkiem, kas ieradušies no ārvalstīm.

Ķīnā ik dienas ar lidmašīnām ierodas aptuveni 20 000 cilvēku.

Pekina no pirmdienas pieprasījusi, lai visi cilvēki, kas ierodas no ārvalstīm, ievēro 14 dienu karantīnu īpaši šim nolūkam paredzētās viesnīcās. Cilvēki, kas dzīvo vieni, nepilngadīgie, gados veci cilvēki un cilvēki ar medicīniska rakstura problēmām drīkst ievērot karantīnu savās mājās.

Ķīnas progress cīņā pret koronavīrusa izplatīšanos ir asā kontrastā pieaugošajām krīzēm citās valstīs.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādījusi, ka pašlaik ārpus Ķīnas apstiprināts lielāks skaits inficēšanās un nāves gadījumu no Covid-19 nekā Ķīnā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams