FOTO: Reuters/ScanPix

Trešdien pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums Daugavpilī sasniedzis vien 12%, ziņo pilsētas pašvaldībā.

Uz ārkārtējās situācijas laiku slēgtas jau sešas pirmsskolas izglītības iestādes, ieskaitot 28.bērnudārzu, kur notiek remontdarbi. Daļa Daugavpils bērnudārzu turpina strādāt - tie sniedz iespēju atstāt bērnus, ja vecāki nevar pieskatīt viņus mājās un ir iesnieguši izziņu par savu neseno pārvietošanos.

Šodien Daugavpils bērnudārzos ieradušies 553 bērni jeb 12% no pirmsskolas vecuma bērnu kopskaita. Bērnu grupas no slēgtiem bērnudārziem, kuros ievērojami samazinājies apmeklējums, novirzītas uz citām iestādēm. Pašlaik tiek izskatīts jautājums par vēl piecu bērnudārzu pagaidu slēgšanu.

"Ja pašlaik jūsu bērni neapmeklē bērnudārzu, bet tāda nepieciešamība parādīsies, jums obligāti vispirms jāsazinās ar bērnudārza vadītāju, lai noskaidrotu situāciju," aicina pilsētas Izglītības pārvalde, jo, ņemot vērā grupu pārvietošanu, bērns īslaicīgi var tikt ievietots citā pirmsskolas izglītības iestādē.

Kādi ir Covid-19 simptomi?

Ieteikumi rīcībai COVID-19 infekcijas slimnieka ģimenes locekļiem

Savukārt Aizkraukles novadā dežūrgrupiņas darbojas visos četros bērnudārzos. Vecāki bērnudārza telpās ieiet nedrīkst, un bērnus pie durvīm sagaida un pēcpusdienā arī pavada bērnudārza personāls. Par bērna ierašanos bērnudārzā vecākiem katru dienu līdz plkst.9 jāpaziņo iestādei.

Kā ziņots, no līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO