FOTO: Ieva Lūka/LETA

Lai Latvijas un Igaunijas valstspiederīgie varētu atgriezties mājās no Ukrainas, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) devis atļauju Latvijā iebraukt pasažieru vilcienam Kijeva-Rīga, liecina ministra rakstītais mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Informācija Satiksmes ministrijas mājaslapā liecina, ka vilciens no Kijevas izbrauks sestdien, 21.martā, plkst.13.20 un Rīgā ieradīsies 22.martā plkst.8.08. Savukārt 22.marta plkst.19.40 šis vilciens izbrauks no Rīgas uz Kijevu, kur ieradīsies 23.martā plkst.18.58.

Šos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu nodrošinās VAS "Latvijas dzelzceļš".

"Latvijas dzelzceļa" pārstāve Ella Pētermane aģentūrai LETA norādīja, ka Latvijas un Ukrainas valstspiederīgo repatriācijas iespējas organizēs "Latvijas dzelzceļa" meitassabiedrība SIA "LDz Cargo" sadarbībā ar Ukrainas dzelzceļu.

Visiem pasažieriem ir jābūt derīgiem ceļošanas dokumentiem, kā arī ikvienam pasažierim, kas vilcienā Kijeva-Rīga atgriezīsies Latvijā, ir pienākums aizpildīt vilcienā izsniegto anketu, kur jāapliecina, ka pēc izkāpšanas Rīgā sešu stundu laikā apņemas nokļūt savā dzīvesvietā.

Biļetes braucienam uz Latviju iegādājamas Ukrainas dzelzceļa mājaslapā vai uz vietas - biļešu kasē, Kijevā.

Braukšanas dokumentu iegādei braucieniem vilcienā Rīga-Kijeva 20., 21. un 22.martā Rīgas pasažieru stacijas ēkā strādās starptautiskās biļešu kases. Viena biļešu kase strādās 20.martā no plkst.17 līdz plkst.21, bet divas biļešu kases strādās 21.martā un 22.martā no plkst.10 līdz plkst.20. Pusdienas pārtraukuma laikā, no plkst.13 līdz plkst.14, strādās tikai viena kase. Braukšanas dokumentus braucieniem no Rīgas varēs iegādāties, tikai uzrādot Ukrainas valsts piederības apliecinošo dokumentu - pasi.

"Latvijas dzelzceļš" un "LDz Cargo" aicina pasažierus būt atbildīgiem un, iegādājoties braukšanas dokumentus kasē, ievērot sociālo distanci - divus metrus, rūpējoties par savu un citu drošību un veselību.

Pētermane uzsvēra, ka biļešu kasēs šajās dienās netiks veikta neizmantoto braukšanas dokumentu nodošana atpakaļ - tas joprojām darāms tikai elektroniski vai ar pasta starpniecību

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām, taču nereti tas ir problemātiski, jo pārvietošanās ierobežojumus ir noteikušas citas Eiropas valstis.

GALERIJA: Rīgā no Vācijas ieradies prāmis ar repatriētajiem Baltijas iedzīvotājiem

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO