FOTO: AP/Scanpix

Ķīnā pēdējo 24 stundu laikā apstiprināti 78 jauni inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, tai skaitā četri pašmāju un 74  "importēti" gadījumi, un "importēto" gadījumu skaits turpina pieaugt, otrdien paziņoja Nacionālā veselības komisija. 

No četriem jaunajiem pašmāju infekcijas gadījumiem viens ir reģistrēts Uhaņas pilsētā, kur decembrī bija sācies koronavīrusa uzliesmojums Ķīnā, bet pārējie trīs reģistrēti citur Ķīnā.

Pēdējās diennakts laikā Ķīnā reģistrēti arī septiņi jauni nāves gadījumi no Covid-19 - visi Uhaņā.

74 jauni "importēti" inficēšanās gadījumi ir lielākais to skaits vienā diennaktī, kopš varas iestādes marta sākumā sāka ziņot par tiem, un gandrīz divkārt pārsniedz iepriekšējā diennaktī apstiprināto gadījumu skaitu - 39. 

Pēdējās dienās gandrīz visi jaunie inficēšanās gadījumi Ķīnā ir "importēti" no ārvalstīm, un satraukumu rada šādu gadījumu skaita stabils pieaugums. "Importēto" inficēšanās gadījumu skaits Ķīnā tagad pieaudzis līdz 427. 

Daudzas pilsētas ir ieviesušas stingrus noteikumus, lai ievietotu karantīnā iebraucējus, bet valsts aviācijas dienests svētdien paziņoja, ka visi starptautiskie avioreisi uz Pekinu tiks novirzīti uz citām pilsētām, kur tiks pārbaudīti pasažieri. 

Valsts mediji otrdien brīdināja par otru infekciju vilni, kas ir "ļoti iespējams, pat neizbēgams" "neadekvātu karantīnas pasākumu dēļ". 

Ķīnā apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 81 171, bet nāves gadījumu skaits ir sasniedzis 3277. Apmēram 90% no inficētajiem jau ir izveseļojušies.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO