Foto: SIPA/Scanpix

Ķīnas centrālā Hubei province, kur pagājušā gada beigās sākās jaunā koronavīrusa uzliesmojums, pēc divu mēnešu stingrās karantīnas atcels ceļošanas ierobežojumus, otrdien paziņoja vietējās amatpersonas.

Veselām personām būs atļauts pamest provinci no otrdienas pusnakts, bet uzliesmojuma epicentrs Uhaņas pilsēta ierobežojumus atcels no 8.aprīļa.

Covid-19, kas, kā tiek uzskatīts, pirmo reizi parādījās decembrī Uhaņas dzīvnieku tirgū, strauji izplatījās pilsētā un apkārtējos reģionos. Lai ierobežotu tā izplatību, 23.janvārī Uhaņa tika noslēgta, un pēcāk tika noslēgta visa Hubei province, kurā dzīvo gandrīz 60 miljoni cilvēku.

Stingrie karantīnas pasākumi ļāva ierobežot vīrusa izplatību un pēdējās dienas Hubei reģistrēts tikai viens jauns inficēšanās gadījums.

Covid-19 pārņem pasauli. Aktuālā informācija vienkopusJaunais koronavīruss "Covid-19" pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada decembrī Ķīnā, Hubei provincē. ...www.tvnet.lv

Pēdējās dienās gandrīz visi jaunie inficēšanās gadījumi Ķīnā ir "importēti" no ārvalstīm, un satraukumu rada šādu gadījumu skaita stabils pieaugums. "Importēto" inficēšanās gadījumu skaits Ķīnā tagad pieaudzis līdz 427.

Daudzas pilsētas ir ieviesušas stingrus noteikumus, lai ievietotu karantīnā iebraucējus, bet valsts aviācijas dienests svētdien paziņoja, ka visi starptautiskie avioreisi uz Pekinu tiks novirzīti uz citām pilsētām, kur tiks pārbaudīti pasažieri.

Valsts mediji otrdien brīdināja par otru infekciju vilni, kas ir "ļoti iespējams, pat neizbēgams" "neadekvātu karantīnas pasākumu dēļ".

Ķīnā apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 81 171, bet nāves gadījumu skaits ir sasniedzis 3277. Apmēram 90% no inficētajiem jau ir izveseļojušies.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams